2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Magyarország egyre vonzóbb beruházási terep, ugyanakkor romlott a gazdaság versenyképessége az elmúlt egy évben - közölte a Világgazdaság csütörtöki számában.

Hazánk négy hellyel került hátrébb a lausanne-i IMD üzleti főiskola által készített vesenyképességi listán a tavalyihoz képest. Az ország így már tíz hellyel marad le Csehország és huszoneggyel a térség éllovasa, Észtország mögött, ráadásul a tavaly még mögöttünk álló Szlovákia is elénk vágott. Sovány vigasz, hogy az EU régi tagállamai közül megelőzzük Olaszországot, az újak közül pedig Lengyelországon kívül az eurózóna-csatlakozás küszöbén álló Szlovéniát.

Magyarország helyzetének romlását elsősorban a külföldre irányuló tőkeberuházások és deviza-államadósság alakulása magyarázza, de egyebek mellett a távközlési beruházások, a vállalatoknak a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos magatartása is szerepet játszottak a változásban. Az elemzés szerint a magyar kormány és magángazdaság nagyjából egyforma teljesítményt nyújt a versenyképesség szempontjából.

Hazánk esetében a négy nagy tényezőcsoport - gazdasági teljesítmény, kormányzati hatékonyság, üzleti hatékonyság, infrastruktúra - közül az első három nagyjából azonos összpontszámot ért el, az infrastruktúra terén pedig ennél sokkal kedvezőbb az ország pontszáma.

A top-managerek véleménye

Egy másik felmérés szerint, mely a világ ezer legnagyobb vállalata felsővezetőinek ítéletét tükrözi, hazánk kedvezőbb értékelést kapott. Az elemzés készítői arra voltak kíváncsiak, hogy az illető cég a következő 1-3 évben tervez-e működőtőke-beruházást az adott országban. A közép-kelet-európai országok jóval előrébb végeztek ebben a rangsorban, köztük hazánk is, mely nyolc hellyel lépett előrébb az előző évi felméréshez képest - írja a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!