A magyar leányvállalat ügyvezető igazgatója, Hornai Gábor elmondta, hogy középtávon több 10 százalékos piaci részt szeretnének elérni a villamosenergia szabadpiacon. Eddig pár darab, néhány hónap futamidejű ügyletet kötöttek, nagyobb volument a továbbiakban megszülető éves ügyletek jelentenek majd.
A magyarországi CEZ-cég kapcsot jelent a cseh-lengyel és a már kiépített román-bolgár piacok felé - magyarázta a céglapítás fontos indokaként Roman Martin. Hozzátette: Európában, Franciaország után, Csehország a legnagyobb villamosenergia exportőr. A cseh állam még többségi tulajdonában lévő, és a tőzsdén is szereplő CEZ Group tevékenysége a nyersanyag termeléstől a villamosenergia-termelésig, az elosztástól és szolgáltatástól az áramtermelés melléktermékeinek értékesítéséig terjed.
A magyarországi cég feladata a kereskedelem mellett az akvizíciós lehetőségek figyelése lesz. Roman Martin elmondta: ha napirendre kerül a Magyar Villamos Művek (MVM) privatizációja, akkor alaposan megvizsgálják a lehetőséget. A Magyarországon meglévő szolgáltatói piac átalakulásával nem számolnak, de az energiatermelésben még szóba jöhet privatizáció, vagy kisebb erőművek eladása - vázolta a lehetőségeket az elnök-vezérigazgató.
MTI/Menedzsment Fórum
Magyarországra jött a cseh villamosművek
Megkezdte működését a cseh villamosművek, a CEZ Group magyarországi kereskedőcége, a CEZ Magyarország Villamosenergia Kereskedelmi Kft., mely a hazai szabadpiac egyik meghatározó szereplője kíván lenni - jelentette be Roman Martin, a CEZ Group elnök-vezérigazgatója.