A kártya két évig érvényes, ezért a fiatalok többsége már az elhelyezkedési lehetőségét tisztázva kérte annak kiállítását. A kártya lényege, hogy nem kell kifizetni az ezzel rendelkező fiatal munkavállaló után a tételes egészségügyi hozzájárulást, a 29 százalékos társadalombiztosítási és a 3 százalékos munkaadói járulékot. Ehelyett az első évben a bruttó munkabér 15 százalékos, a második évben 25 százalékos mértékét fizeti a munkaadó járulékként.
A kedvezményt a minimálbér másfélszereséig, felsőfokú végzettségűeknél annak kétszereséig érvényesítheti a foglalkoztató, mely a kártya érvényességi idejében több munkaadónál is igénybe vehető. Az igazolványt az adóhatóság állítja ki. A kártyán az adóazonosító jel, a pályakezdő neve, személyes adatai, a kiállítás és az érvényesség ideje szerepel.
A kártya a kiváltásától számított két évig érvényes, figyelembe véve azt is, hogy a munkavállaló 25 évnél - felsőfokú végzettség esetében 30 évnél - fiatalabb legyen. A kedvezményt ugyanis csak ez a korosztály veheti igénybe.
Az új forma a pályakezdőknél a január 1-jével bevezetett kedvezményeket erősíti és teszi könnyebbé az igénybevételt. Az év elejétől van lehetőség ugyanis arra, hogy a foglalkoztatás társadalombiztosítási járulékköltségeit a felére csökkentsék, ha a munkáltató pályakezdőt, gyes, gyed, gyet vagy ápolási díj után munkát vállalót, illetve ösztöndíjast alkalmaz. Ötven év feletti munkanélküliek felvétele esetén akár a teljes járulékköltség megtakarítható.
Kapcsolódó anyagok:
Hadat üzen a pályakezdő munkanélküliségnek a kormány
Hétfőtől igényelhető a START-kártya