2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A GfK Piackutató Intézet felmérése szerint az idén a 15 éves és idősebb lakosság csupán egynegyede étkezik több-kevesebb rendszerességgel üzemi étteremben vagy menzán, míg két évvel ezelőtt egyharmaduk fogyasztott ilyen vendéglátóipari egységekben.

A piackutató cég közleménye szerint a munkahelyi-iskolai étkezés szinte drámai mértékben visszaesett. A közlemény szerint míg 1989-ben a válaszadók 52 százaléka az üzemi vagy iskolai konyhán evett, addig az idén a 30 éves és idősebb dolgozók körében a felénél is kevesebben étkeznek munkahelyi ebédlőben. A felnőtt lakosságot reprezentáló ezer fő személyes megkérdezésével végzett felmérés célja, hogy információt gyűjtsön az étkezések gyakoriságáról, színhelyéről, az egyes élelmiszerek kedveltségéről, a fogyasztás gyakoriságáról.

A kutatás szerint az idén a válaszadók 19 százaléka hetente többször étkezik munkahelyén, iskolában, míg 1999-ben ez az arány 26 százalék volt. Nem változott, továbbra is 7 százalék az alkalmanként üzemi konyhát választók aránya, míg az 1999-es 67 százalékos szintről az idén 74 százalékra nőtt azok száma, akik soha nem fogyasztanak menzán.

A felmérésből kiderül az is, hogy a felnőttek 54 százaléka sohasem látogat hagyományos éttermekbe, vendéglőkbe, ez az arány 1999-ben 59 százalék volt. A válaszadók 34 százaléka ritkán választja a hagyományos éttermeket, vendéglőket, 1999-ben ez az arány 30 százalék volt. Havonta legalább egyszer a válaszadók 12 százaléka ilyen vendéglátóipari egységekben étkezik, négy évvel ezelőtt ez 11 százalék volt.

A közlemény szerint a havi nettó 200 ezer forintnál nagyobb jövedelmű háztartásban élők 39 százaléka legalább két-három havonta étkezik vendéglőkben, éttermekben. A GfK szerint a vásárlóerő várható növekedésével ugyanakkor az elkövetkező években érzékelhetően többen járnak majd hagyományos étterembe vagy vendéglőbe. A piackutató intézet szerint hasonló trend figyelhető meg a gyorséttermek piacán. A legalább alkalmanként gyorsétteremben étkezők aránya 38 százalékra nőtt az idén.

Itt is a 20-29 évesekből áll a legmegbízhatóbb fogyasztói kör; közülük majdnem minden második havonta legalább egyszer gyorsétteremben étkezik.
A felmérés szerint a havi nettó 150 ezer forintnál nagyobb jövedelmű háztartásokban élők egyharmada minimum két-három havonta egyszer gyorsétteremben étkezik.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!