Monica Tatoiu tagadta, hogy a magas költségek és adók miatt pártolt volna el a beruházó Romániából, mint ahogy az újságok azt megírták. "A pénzügyi rendszer kiszámíthatatlansága riasztotta el a befektetéstől a vállalatot. A cégek legalább öt évre előre alakítják ki stratégiájukat, de erre itt nincs lehetőség, ugyanis hat hónaponként cserélődik a pénzügyminiszter, amely új irányelveket hirdet meg. Ez leginkább a gyártószektorra hat negatívan" - közölte az Averea lappal. Elmondása szerint a svéd társaság kikerülte már egyszer Romániát, amikor néhány évvel ezelőtt regionális központját végül Magyarországon nyitotta meg.
Az Oriflame még 1996-ban vásárolt meg egy nagyobb területet a román fővárosban, ahova a kozmetikai termékeket előállító gyárat tervezte. Arra várt, hogy csökkenjen az infláció és a befektetési körülmények stabilizálódjanak. Látván, hogy a jogszabályok módosítása egy véget nem érő folyamat, idén tavasszal döntött úgy, hogy eladja a területet. Moszkvában a termelés várhatóan 2006-ban kezdődik meg, az eredetileg tervezett 2004 végéhez képest. Az Oriflame eddig hat millió eurót fektetett be Romániába, de nem a gyártás területére.
Másodszor is kikosarazta az Oriflame Romániát
A kozmetikai cikkeket gyártó svéd Oriflame 35-50 millió euróból akart gyárat építeni Romániában, de végül a cég Oroszország mellett döntött – nyilatkozta Monica Tatoiu, az Oriflame Romania vezérigazgatója.