3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az előkészületek folynak, és a piaci helyzet függvénye, hogy mikor jelenik meg ebben az évben a Budapesti Értéktőzsdén a CIG Pannónia Életbiztosító - mondta Gaál Csaba vezérigazgató.

A CIG 2009-ben piacvezető lett az új befektetéshez kötött életbiztosítások területén, tavaly 4,7 milliárd forint állománydíjú unit-linked életbiztosítást értékesítettek. A 12 milliárd forintnyi díjbevételük pedig közel háromszorosa az indulás évében, 2008-ban regisztrált 4,2 milliárd forint díjbevételnek. Biztosítási portfoliójuk piaci részesedése 1,5 százalék, de továbbra is tartja magát a biztosító ahhoz a tervéhez, hogy 5 éven belül meghatározó pozícióba kerüljön az életbiztosítási piacon - mondta a vezérigazgató.

Az életbiztosítások átlagdíja 530 ezer forint volt, amely arra utal, hogy továbbra is a jobb módú ügyfeleket vonzza a CIG - mondta a vezérigazgató, hozzá téve, hogy a cafetéria keretében - általában a vezető alkalmazottaknak - adómentesen adható életbiztosítások emelik az átlagot. A magán ügyfeleknél a 400 ezer forint a tipikus éves díj, mivel aki ilyet vásárol, az szerez jogot a kedvezményes részvényvásárlásra.

A biztosító ugyanis tőzsdére akar menni még ebben az évben. Mint Járai Zsigmond, a felügyelő bizottság elnöke tavaly novemberben kifejtette: 30-40 millió eurónyi új részvénnyel kívánnak megjelenni a BÉT-en. Az első kibocsátási árból a biztosító ügyfelei 20 százalékos kedvezményt kapnak. Az előkészületek folynak, és a piaci helyzet függvénye, hogy mikor jelenik meg ebben az évben a BÉT-en a CIG.

A saját értékesítők - szakzsargonban az egyes ügynökök - száma meghaladta a 300-at a múlt év végén. A Brokernet és a saját értékesítők - létszámarányosan - azonos értékű szerződést kötöttek - utalt a vezérigazgató arra, hogy a nagy értékesítő 6 ezer munkatárssal dolgozik. A szerzési költség azonban mindkét kategóriában azonos, egy évnyi díjnak felel meg. A fejlettebb pénzügyi kultúrájú Nagy-Britanniában a szerzési költség eléri az 1,8 évet - tette hozzá Gaál Csaba.

A romániai fióktelep múlt év őszén kezdte meg az értékesítést, az ott újdonságnak számító unit-linked életbiztosításokkal. A válság az ottani piacot jobban érintette, mint a magyart, ezért a tervezett 1,8 millió eurós díjbevétel kevesebb lett, de idén több milliós értékesítésre számít a CIG.

A magyar piacon két új kiegészítő biztosítással jelent meg az év elején a biztosító. Az egyik egy olyan kockázati életbiztosítás, amellyel a CIG átveszi az egyik szülő elhunyta esetén a további díjfizetést, a lejárat végéig. Ezzel a kiegészítő biztosítással a gyerekekről lehet gondoskodni. A másik kiegészítő biztosítás egy komplett balesetbiztosítás, amelyik a kórházi ápolástól a haláleseti kockázatig felöleli a tipikus baleseti károkat.

Az idei terveik közül a vezérigazgató kiemelte, hogy a unit-linked biztosítások mellett megjelennek a hagyományos vegyes - elérési és haláleseti kockázatot is vállaló - életbiztosítással. Tovább akarnak nyitni a vállalati ügyfelek felé, hogy azok kihasználhassák az adómentes juttatásként adható életbiztosításokat.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!