A három társaság közös közleménye szerint a szövetség együttműködést ajánl a kormányzatnak a jogszabályok közérthetőbbé tétele és a transzparens jogalkotás érdekében. Mára egyértelművé vált az is, hogy a "lobbitörvény" nem minden elemében felel meg kitűzött céljának. Egyebek mellett hiányoznak annak a kritériumai, hogy kik és milyen szakmai feltételekkel lehetnek lobbisták, valamint az is, hogy a lobbistáknak tevékenységük során milyen magatartást kell tanúsítaniuk.
A három public affairs (pa) tanácsadó cég ezért úgy döntött, hogy stratégiai szövetségre lépnek, és megalakítják a Public Affairs Tanácsadók Szakmai Szövetségét. A szövetség célja azt elérni, hogy a kormányzat, az önkormányzatok és az Országgyűlés döntéshozatali eljárása átláthatóbb legyen: a döntések előkészítése és meghozatala transzparens módon történjen, és a piaci szereplők, a civil szféra és a döntéshozók közötti együttműködés során lehetőség nyíljon valamennyi szereplő számára álláspontja kifejtésére. Ez a tevékenység szorosan összefügg a "lobbitörvény" felülvizsgálatával is.
A PATSZ tagjainak vezetői, Tóth Kamilla, az Mmd Public Affairs igazgatója, Morenth Péter, a Lobbycomm Communications ügyvezető igazgatója, valamint Tóth Miklós, a GPS Capital ügyvezető igazgatója egybehangzó véleménye az, hogy az együttműködés a kormányzat, a civil és a gazdasági szféra között Magyarország közéleti megújításának és gazdasági fejlesztésének alapfeltétele.
A PATSZ munkáját együttműködésben kívánja végezni a brüsszeli székhelyű European Public Affairs Consultancies Association és a washingtoni Public Affairs Council elnevezésű szervezettel. A PATSZ tagjai kidolgozták és elfogadták a Szövetség Etikai Kódexét.