Az 1923-ban született Thomson igen fiatalon elindult a meggazdagodása útján, csupán 7 éves volt, mikor apja egy rádiók értékesítésére szóló franchies-t szerzett meg. A gyarapodó családi vagyonból akvizíciókra is jutott. Erre támaszkodva Thomson 1960-ban a média világában széleskörű ismertségre tett szert, amikor 15 brit lapot - amelyek között ott volt a Sunday Times is - felvásárolt.
A családi vállalatot 1965-ben vitték tőzsdére, de Thomsonék ezt követően is meghatározó tulajdonosai maradtak a cégnek. Kenneth apja 1976-os halálát követően vette át teljesen a cég irányítását, és bár az elmúlt években az operatív vezetésben nem vett részt, haláláig irányította a vállalatot. A cég tavaly 9,6 milliárd amerikai dolláros forgalmat produkált, miközben folyamatosan átalakították a cég profilját. A korábban kiadói tevékenységet végző társaság, miközben nem fordított teljesen hátat ennek a tevékenységnek sem, ma elsősorban az internetes információszolgáltatással foglalkozik. A Thomson Corp. Alkalmazottainak létszáma 40,5 ezer.
A magyar sajtó a most elhunyt milliárdos társaságának nevét akkor kapta fel, amikor kiderült, a Thomson Corp. magyarországi leányvállalata a legnagyobb nálunk bejegyzett off-shore cég. A kanadai társaság magyar off-shore cége 2001 végén alakult rt.-ből kft-vé. A vállalat saját tőkéje az akkor legnagyobb vagyonú magyar vállalatnak hitt MÁV Rt.-énél kétszer, a második helyezett Mol Rt.-énél két és félszer nagyobb. A Thomson Kft. Magyarország egyéves nemzeti össztermékének tizenötödét fialtatta itt.