Az év első hónapjának végén a három szolgáltató összesen 7 millió 979 ezer előfizetést tartott nyilván, a magyarországi mobilpenetráció ezzel 0,4 százalékponttal 78,9 százalékra nőtt - derül ki a Nemzeti Hírközlési Hatóság adataiból.
Januárban az előfizetések száma 34 ezerrel emelkedett, ami 0,4 százalékos növekedés az előző hónaphoz képest. Az utolsó három hónapban forgalmazó aktív kártyák - azaz a legalább néhanapján használt előfizetések - száma ugyanakkor alig nőtt, csupán 6,4 ezerrel 7,401 millió fölé.
A Vodafone piaci részesedése az előfizetésekből 16,87 százalékra, a Westel Mobil piacrészesedése 47,53 százalékra nőtt, míg a Pannon GSM részesedése 35,60 százalékra csökkent. A január végi előfizetések száma 14,6 százalékkal haladta meg a tavalyi év hasonló értékét.
Megtorpant a mobilpiac
Az év első hónapjának végén a három szolgáltató összesen 7 millió 979 ezer előfizetést tartott nyilván, a magyarországi mobilpenetráció ezzel 0,4 százalékponttal 78,9 százalékra nőtt.