2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Magyar Telekom szerződést írt alá az informatikai (IT) szolgáltatásokat nyújtó KFKI 100 százalékának megvásárlásáról - jelentette be a távközlési társaság.

A Magyar Telekom 2006. június 16-én szerződést írt alá a KFKI-LNX Zrt. 100 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról 9,67 milliárd forint maximális áron. A KFKI Csoport - a KFKI-LNX és két leányvállalata, az ICON és az IQSYS - a magyar informatikai szolgáltatási piacon tevékenykedik. Az akvizíciónak köszönhetően a Magyar Telekom Csoport további piaci növekedést és szolgáltatásportfólió-bővítést érhet el az informatikai szolgáltatások piacán, a vállalati szegmensben.

A vállalati ügyfélkör egyre növekvő mértékben igényel informatikai (IT) szolgáltatásokat. A KFKI Csoport organikus növekedési lehetőséget biztosít a Magyar Telekom részére az informatikai szolgáltatások piacán, így az akvizíció illeszkedik a Magyar Telekom Csoport stratégiájához és erősíti jelenlegi tevékenységét.

A 2004-ben közzétett középtávú stratégiai céljaival összhangban, a Magyar Telekom többletértéket teremt a KFKI Csoport megvásárlásával - állítja a távközlési cég közleménye. A Magyar Telekom és a KFKI Csoport komplementer piaci szegmensben van jelen üzleti szolgáltatásaival. Ez lehetővé teszi integrált, ügyfélre szabott termékajánlatok kialakítását - az üzleti piac igényeinek fejlődéséhez igazodva.

A KFKI Csoport mind bevétel, mind nyereség szempontjából stabil, megbízható üzletmenettel és tapasztalt szakembergárdával rendelkezik. A csoport bevétele 2005-ben elérte a 17 milliárd forintot. A KFKI Csoporthoz három cég tartozik, amelyek együtt közel 400 alkalmazottat foglalkoztatnak.

A KFKI-LNX Zrt. megvásárlására fordított 9,67 milliárd forint maximális vételár magában foglalja a későbbi pénzügyi eredményektől függő "mozgó vételárrészt" is. A vásárlást a Magyar Telekom a rendelkezésére álló hitelkereteken keresztül finanszírozza. A tranzakció lezárásához, amelyre a tervek szerint 2006 második felében kerül sor, a szabályozó hatóság (Gazdasági Versenyhivatal) jóváhagyása szükséges.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!