5p

Az mfor.hu Staféta című sorozatában ezúttal dr. Molnár Károly, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektora a társadalmi felelősségvállalás témakörében kérdezte dr. Beke-Martos Gábort, a Siemens Rt. elnök-vezérigazgatóját.

Dr. Molnár Károly kérdése Dr. Beke-Martos Gáborhoz:

Mi a lehetőség és a felelősség viszonya a Siemensnél a társadalmi felelősségvállalás tekintetében?

Dr. Beke-Martos Gábor:

A Siemens Rt. vállalati stratégiájában kiemelt helyet foglal el a társadalmi felelősségvállalás, mivel aktív és felelős tagjai vagyunk annak a közösségnek, amelyben tevékenységünket végezzük. A társadalmi felelősségvállalás iránti elkötelezettség létfontosságú a hosszú távon eredményes üzleti működést tekintve is. Az üzleti, az etikai, a környezeti és a társadalmi szempontok egyensúlya vezethet csak el a sikerhez.

Technológiai cégként számos lehetőségünk nyílik arra, hogy tudatos vállalati polgárként óvjuk környezetünket. Energiatakarékos termékeink, a környezetszennyezés felderítésére és megszüntetésére irányuló megoldásaink egyaránt a természeti erőforrások megőrzését, kímélését, illetve új, alternatív megközelítések kidolgozását szolgálják. Saját működésünk során keletkező hulladékainkat és felhasznált csomagolóanyagainkat gyűjtjük, megsemmisítjük, illetve további feldolgozásra küldjük.

Vállalatunk felelősségtudatára és innovatív szemléletére utal az is, hogy az ISO-rendszer szabványai szerinti működést már évekkel a kötelező bevezetés előtt elkezdtük. A munkatársak személyes elkötelezettségét is erősíteni kívánjuk, ennek egyik eszköze a Siemens Környezetvédelmi Díjhoz kapcsolódó nemzetközi vállalati pályázat. Lehetőségeinkkel összhangban támogatjuk a hazai civil szervezetek működését és szakmai tagságaink révén megosztjuk ismereteinket, tapasztalatainkat.

Vállalati felelősségvállalásunk súlyponti eleme az oktatás, ezen belül is a szakirányú középfokú képzés és a felsőoktatás támogatása. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel 1999 óta szoros együttműködést folytatunk a képzési színvonal javítása, a 21. század szakmai kihívásainak megfelelni tudó potenciál kialakítása érdekében. Támogatásunk kutatási és képzési területekre irányul, valamint a szabadidő minőségi eltöltésére.

A Corvinus Egyetem képzési programjának keretén belül tavaly elindított Siemens Akadémia előadásaival hozzájárulunk a hallgatók ismeretbővítéséhez a modern technika gyakorlati alkalmazásáról. A vállalatunk által fizetett szakképzési járulék is hatékony támogatási formát jelent egyre több közép- és felsőfokú oktatási intézménynek.

A kulturális terület mecénásaként már hetedik éve jelentős partnerként működünk együtt a nemzetközi rangú Budapesti Tavaszi Fesztivál rendezvénysorozattal, és 2000 óta az Örkény Színház támogatójaként az igényes színházi kultúra mellett is elköteleztük magunkat.

Emellett karitatív alapon számos alapítvány segítésével is igyekszünk enyhíteni egyes nehéz helyzetben lévő társadalmi csoportok gondjain. Finanszírozással vagy műszaki eszközök biztosításával támogatunk egészségügyi alapítványokat és hátrányos helyzetű embereket segítő szervezeteket, ill. olyan non-profit jellegű tevékenységeket, melyek a közjó szolgálatára irányulnak.

Dr. Beke-Martos Gábor a stafétabotot Straub Eleknek, a Magyar Telekom Csoport elnök-vezérigazgatójának adja át a következő kérdéssel:

Hogyan alakul a partnerség és a verseny együttélése a Magyar Telekom Csoport magyarországi tevékenységében? Straub Elek válaszát a jövő héten olvashatják az mfor.hu-n!


Kocsis István kérdése Molnár Károlyhoz: Hogyan tudja Rektor Úr összehangolni a színvonalas tudományos képzési műhely, illetve egy sikeres "nagyvállalkozás" menedzselésének feladatait?
Molnár Károly válasza: A BME nemcsak hazánk, de a kelet-közép-európai régió egyik legnagyobb műszaki felsőoktatási intézménye

Szalay-Berzeviczy Attila kérdése Kocsis Istvánhoz: Van-e Ön szerint létjogosultsága egy energiatőzsdének Magyarországon? Ha igen, milyen feltételekkel lehet sikeres vállalkozás?
Kocsis István válasza: Számos példát találunk Európában, ahol egy jól szervezett áramtőzsde...

Somody Imre kérdése Szalay-Berzeviczy Attilához: Mit kíván tenni azért, hogy a hazai üzleti élet a budapesti olimpia ügye mögé álljon?
Szalay-Berzeviczy Attila válasza: Az olimpia Magyarországra hozatalának ötlete természetesen nem újszerű gondolat.

Kóka János kérdése Somody Imréhez: Lát-e esélyt arra, hogy független szakértőként megítélje a pártok egészségügyi reformra vonatkozó elképzeléseit?
Somody Imre válasza: Valójában egyik pártnak sincs átfogó, a lényegi bajokat orvosló stratégiája!

Vizi E. Szilveszter kérdése Kóka Jánoshoz: Az elmúlt három évben folyamatosan csökkent az egy főre jutó kutatásfejlesztési pénzforrás Magyarországon. Hogyan fogjuk növelni így a hazánkban gyártott termékekben a hozzáadott magyar szellemi értéket? Kóka János: Elnök úr téved...
Demján Sándor kérdése Vizi E. Szilveszterhez: Mikorra várható a Társadalmi Szerződés megszületése Magyarországon?
Vizi E. Szilveszter: A Gazdasági és Szociális Tanács (GSZT) különböző oldalainak (munkaadói, munkavállalói, civil és tudomány) képviselői zömmel...
Az mfor.hu kérdése Demján Sándorhoz: Ön, mint az Év Vállalkozója 2005 cím nyertese, mit gondol, miként lehetne feloldani a hazai kis és középvállalkozók immár kóros tőkeszegénységét?
Demján Sándor: Alapvetően hosszúlejáratú kamatmentes, államilag jelentősen támogatott...

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!