Soha ilyen sokan még nem váltottak belépőt az Internet Hungaryra, mint az idén. Az internetből élő és az internetes megoldásokat használó vállalkozók képviselői, valamint kormánypárti és ellenzéki politikusok adtak egymásnak randevút a Club Tihanyban. A közel 1200 résztvevő és előadó a most 10 éves rendezvényen a jövőt vizslatta, de a válság és a várható kormányváltás miatt nem látszik tisztulni a jövőről alkotott kép - sem globálisan, sem pedig lokálisan.
Kitörési pontok után is kutattak a szakemberek: az egyik kerekasztal-beszélgetésen az online szerencsejáték szegmenséről értekeztek a meghívott szakemberek. Király György, a Szerencsejáték Zrt. illetékes vezérigazgató-helyettese arról számolt be, hogy az állami tulajdonban lévő cég weboldalán lehet már ma is online fogadni, azonban a webes világában népszerű online nyerő játékok, mint amilyen például a póker, nem szerepelnek a kínálatban. A jelenlegi magyarországi szabályozások ugyanis olyan feltételeket szabnak az itteni szerencsejáték-szervezőknek, amelyeket betartva nem lennének versenyképesek a nem magyar online szolgáltatókkal. A nemzetközi online szerencsejáték-szervezők ugyanis kínosan ügyelnek arra, hogy olyan helyen legyenek bejegyezve, ahol tevékenységük szabályozása és adózása igen kedvező.
Az Európai Unió kerüli, hogy beavatkozzon a tagországok életébe, vonatkozik ez a szerencsejátékok szegmensének szabályozására is. Az egyes államokban igen különbözően kezelik e területet: van, ahol minden eszközzel védelmezik az általában állami tulajdonban lévő (vagy állami felügyelet alatt működő) szervezőt, kitiltva a piacról minden konkurenst, és van, ahol engedik a szerencsejáték szabadabb terjedését. Magától értetődő, hogy még ott sem tehetnek lakatot az internetre, ahol teljes a tiltás (például Németországban): a másutt bejegyzett, de a helyiek számára is elérhető szolgáltatást nyújtó online vállalkozók üzletei szabadon virágozhat.
Nehéz megbecsülni, hogy vajon mennyi pénzt költenek a magyarok évente olyan online játékokra, amelyek szolgáltatói nem hazánkban működnek, következésképpen nem hazánkban adóznak. A kérdést a médiában elhelyezett hirdetések felöl megközelítve azonban elfogadható becslés készíthető. Vannak ökölszabályok e szegmensben is az árbevétel-arányos marketingköltésre, ezeket alkalmazva kimondható, hogy a magyarok akár 10 milliárd forintot is elszórakozhatnak évente online kaszinókban.
Arra a kérdésre, hogy vajon a jövő májusi kormányváltás hozhat-e változást a szerencsejáték hazai szabályozásában, Király György azt válaszolta, hogy ezt a kérdést nem neki kell feltenni.