A Lego-csoport senior alelnöke a nagyságrendileg 25-50 millió euró közötti beruházásról elmondta, az összeszerelő üzem esetében körülbelül egy-másfél évig, a raktárak esetében pedig két évig tartanának majd a munkálatok.
A két gyáregység felépítése és beüzemelése további kétszáz dolgozó felvételét jelenti a jelenleg 2400 főt foglalkoztató gyárban - tette hozzá Jesper Hassellund Mikkelsen.
A gyárigazgató közölte: döntés született arról is, hogy a gyárbővítés mellett a Lego egy bérelt - a korábbi telephelyén lévő - gyárba fröccsöntő gépeket fog telepíteni, a termelés elindításához a jövő év elején 150 új dolgozóra lesz szüksége. Így két fejlesztési fázisban összesen 350 új munkavállalót fog alkalmazni a cég - mondta.
A cégcsoport gondolkodik a nyíregyházi gyár fröccsöntési- és csomagolási kapacitásának megduplázásáról is. "Amennyiben ez a döntés megszületik, abban az esetben további, körülbelül 1300 fős létszámnövekedéssel lehet számolni" - fogalmazott Jesper Hassellund Mikkelsen, hangsúlyozva, ez már egy hosszabb, 2020-ig terjedő fejlesztési időszak célkitűzése.
Beszámolt arról is, a cégcsoport nemrégiben százmillió eurós nagyságrendben bővítette mexikói gyárának kapacitását, és háromezer dolgozóval emelné az ottani munkavállalói létszámot. Tervezik továbbá a dániai Billundban lévő cégközpontban mintegy 150 millió euró értékű összegből olyan kutatóközpontot létrehozását, ahol az építőelemek gyártásához új, fenntartható anyagokat kutatnak, fejlesztenek ki és vezetnek majd be.
Emlékeztetett: a nyíregyházi gyárát mintegy 200 millió euró értékű, zöldmezős beruházás keretében építette fel a Lego. A tavaly márciusban átadott, legkorszerűbb technológiákkal ellátott komplexum gyártórészlegének területe 122 ezer négyzetméter.
Kovács Ferenc a tájékoztatón közölte, hogy a jövő héten átadják a Tiszavasvári út mellett fekvő Lego-gyár és az M3-as autópálya közúti kapcsolatát megteremtő nyugati elkerülő út második szakaszát.
Remek együttműködés alakult ki a város és az óriáscég között, Nyíregyházának a Lego kiváló referencia és egy jó üzenet a befektetők felé - hangsúlyozta a kormánypárti városvezető.
A Lego 23 százalékkal, 14,142 milliárd koronára növelte árbevételét 2015 első félévében a tavalyi 11,458 milliárd korona után. Az üzleti eredmény adózás, kamatfizetés és a rendkívüli tételek elszámolása előtt 4,607 milliárd korona volt az első hat hónapban, szemben a tavalyi 3,632 milliárd koronával, ami 27 százalékos növekedést jelent. A vállalat nettó nyeresége idén az első fél évben 3,553 milliárd dán korona volt, a tavalyi 2,715 milliárd korona után.
A nyilvános cégadatok szerint a Lego Manufacturing Kft. tavaly 28,2 milliárd forint nettó árbevétel mellett 860,5 millió forint adózás előtti, illetve 788,7 millió forint mérleg szerinti eredményt realizált.
MTI