Hol keljünk egybe: Grenada, Bali, Ciprus? Víz alatti esküvők.
Ha a pár nem vállalja fel a gyakran több mint tízórás utazással járó fáradalmakat, akkor Dubait és Ciprust javasolja az iroda. Utóbbi helyszínen hat-hét éjszakára egy háromcsillagos szállodában fotóssal, csokorral együtt 650 ezer forintot is kifizethetünk, míg ennél nem sokkal többől kivitelezhető egy nem főszezonban szervezett karibi vagy dubai út, garantáltan fehér homokkal. Az európai romantikára áhítozóknak is mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, mivel egy háromnapos velencei esküvő ára szintén egy karibiéval vetekszik.
A cégvezető szerint a külföldön szervezett mennyegző általában nem a ceremónia, hanem a repülőjegy magas ára miatt kerülhet több millió forintba. Ezért érdemes jó néhány hónappal korábban kezdeni a szervezést, főként akkor, ha a barátokat, családtagokat is magunkkal szeretnénk vinni. Utóbbi kevésbé jellemző, mivel a több ezer kilométert utazók kettesben, meghitt környezetben szeretnének frigyre lépni, elvonulva a világ zajától.
Boldogító igen a víz alatt
A ceremónia a víz alatt ugyanúgy zajlik, mint a szárazföldön. A búvárruha fölé kerül az esküvői öltözet, az anyakönyvvezető vállszalagot visel, a menyasszony szoknyájának szélébe pedig ólmot varrnak, hogy ne "libbenjen" az ifjú ara nyakába.
A pár műanyag táblák felmutatásával jelzi, hogy valóban össze akarják kötni az életüket, s az aláírásra is a víz alatt kerül sor, két tanú kíséretében.
Elmaradhatatlan a pezsgő, és a csókjelenetet sem ússzák meg a házasok: a technikát hosszasan oktatják a merülés előtt a szárazföldön. Az ifjú párt a vízparton búvárok sorfala várja, akik uszonyaikkal tapsolnak.
Hendrik István elismeri, nem mindennapi élmény egy búváresküvő, amihez némi kalandvágyra is szükség van. De kinek ne lenne feledhetetlen élmény egy víz alatti frigy a Vörös-tengeren vagy Thaiföldön, amely után teveháton vinnék a lagzi színhelyére, ahol akár még újházi tyúkhúslevessel is megvendégelhetik.
Istvánko ViktóriaMenedzsment Fórum