A vezeték nélküli technológia segítségével a jövőben egyre jobban leegyszerűsödik az üzenetek, file-k és képek küldése. A nem helyhez kötött üzletemberek már ma inkább előnyben részesítik a mobiltelefonon keresztül küldött szöveges üzenetet, mint az e-mailt, derül ki a BBC Online cikkéből.
Jorma Ollila, a Nokia vezetője a BBC ClickOnline informatikai műsorának elmondta, terveik szerint tíz év múlva kerül piacra az a telefon, amely már dokumentum file-k küldését is lehetővé fogja tenni. Mindazt, amihez ma még egy íróasztal és egy notebook szükséges, egy kézzel, könnyedén is végrehajtható lesz a nem olyan távoli jövőben. Ez a technológia jóval kifinomultabb lesz, mint a jelenleg használt sms.
A finn mobilcég igazgatója maga is elsősorban sms-ben kommunikál az üzleti életben, elsősorban azért, mert ideje jelentős részét üzleti megbeszéléseken tölti, ahol ez a legegyszerűbb érintkezési forma. 'Megnézem az e-mailjeimet is, de nem vagyok egy nagy e-mail küldő'- mondta el Ollila.
Már ma jelen vannak olyan multimédiás kommunikációs eszközök a piacon, melyek adott esetben fejlettebbek, mint a meglevő számítógépes technológiák. A jövő nagy ígérete elsősorban a 3G technológia és a wi-fi, valamint a jelenlegi fejlesztések kombinációja.
A Nokia vezetője szerint többek közt a wi-fi és a mobiltechnológiát egyaránt lehetővé tevő készülékek fognak teret nyerni a közeljövőben. Ollila szerint egyébként 2004 második fele a 3G beindulásának időszaka lesz.
Mobiltelefon válthatja a számítógépeket
Már ma kezdi legyőzni az sms-küldés elterjedtsége az e-mailt. Egy évtizeden belül szükségtelenné válhatnak a komputerek, mivel a mobiltechnológia fejlődésével a telefonok is tudni fogják mindazt, amit ma a PC-k.