A társaság elsősorban azokban az államokban rendezte meg a versenyt, ahol érdekeltségei vannak. Így a magyarok mellett a diákok többek között Szlovákiából, Pakisztánból, Horvátországból, Romániából, Csehországból, Spanyolországból, Hollandiából, Norvégiából, Svédországból, Vietnamból, Szingapúrból, Azerbajdzsánból, Lettországból, Litvániából jelentkeztek.
Az angol nyelvű, többfordulós, olaj- és gázipari témájú megmérettetésen az idén kiemelt hangsúlyt fektetett a Mol a műszaki területekre. A kvíz során megoldandó feladatok főként az olajiparra, elsősorban a kutatás-termelésre vonatkoztak, emellett nehéz kémiai, fizikai, valamint logikai kérdésekkel is találkozhattak a versenyzők.
Ezzel párhuzamosan zajlott egy integrált finomító-logisztikai- értékesítési-petrolkémiai vállalatot modellező online forduló is, amelynek során a csapatoknak több lépésen keresztül, változó körülmények között kellett szakmai döntéseket hozniuk optimális termékportfólióról, nyereségről, betartva mindeközben a piaci igényeket és minőségi előírásokat egyaránt.
„Azért döntöttünk a program indítása mellett, hogy a legkiválóbb pályakezdők kiválasztásával hosszú távon biztosítsuk a Mol csoport szakember-utánpótlását. A tavalyi nyertesek közül jó páran már nálunk dolgoznak” – mondta el a Világgazdaságnak Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója.