Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója hozzátette: mint menedzsment, nincsenek abban a helyzetben, hogy kommentálják a OMV törekvéseit, ez az igazgatóság dolga. Aláhúzta: ők azt világíthatják meg, hogy a Molnak életképes és megvalósítható stratégiája van.
A Molnak nagyon sok opciója van arra, hogy különböző eszközök működtetésére kooperáljon más cégekkel, de az attól függ, hogy melyik milyen mértékben növeli a hatékonyságot.
Mosonyi György kifejtette: a konszolidációnak csak akkor van értelme, ha két cég együtt jobban tud működni, mint külön-külön. Itt azonban nem erről lenne szó. Ráadásul a Mol hatékonyabb, mint az OMV, amit például az is mutat, hogy a magyar cég kőolajfinomítói nyeresége a feldolgozott kőolaj mennyiségéhez viszonyítva a legmagasabb Európában.
A Mol a partnerségben érdekelt, s ennek jegyében hajlandó is együttműködni másokkal például a szénhidrogén-kutatásban, a kitermelésben, a feldolgozásban, a kereskedelemben és a petrolkémiában, valamint a gázszállítórendszer működtetésében.
A vezérigazgató úgy vélte, ha az OMV-vel tárgyalni kezdenének a konszolidációról, akkor befagynának a Mol lehetőségei a további növekedésre, mert mindenki azt várná, mi lesz a megbeszélések eredménye. Aláhúzta: a Mol a saját stratégiája alapján akarja a munkát folytatni, s nem akar belemenni egy olyan beszélgetésbe, amelynek a végső célja a Mol megvásárlása.
Az eseményen elhangzott: a Mol már most is a térség két leghatékonyabb finomítóját működteti, s a csoport mutatói is jobbak, mint a versenytársaké.
A horvát INA-val kapcsolatban közölték: a cégben nemcsak tulajdont szerzett a Mol, hanem szakembereket és tudást is átadott azért, hogy hatékonyabb legyen. Ez pedig jó alapot adhat a további partneri együttműködésre.