Talán csak a vodka ami még mindig olcsó, minden egyéb dolog ára csillagászati - kommentálták tréfásan az eredményeket az elemzők. Az évről évre mind előrébb törő orosz város tavaly már a negyedik volt, idén pedig részben az ingatlanárak és -bérlemények erőteljes megugrásának köszönhetően a földkerekség legköltségesebb helye lett.
Moszkva után a korábban "megszokott" távol-keleti városokat találjuk a listán, igaz a sorrendjük kissé változott. A gyenge jennek köszönhetően a lista összeállítói (akik dollárban számoltak) a harmadik helyre rangsorolták Tokiót és a hatodikra Oszakát. A második lett ugyanakkor Szöul, míg a dobogóról éppen csak lecsúszott Hong-Kong.

A legdrágább európai város címet (ötödik helyével) London nyerte el, ám a tízes lista második felében több település is szerepel a kontinensünkről: Genf, Koppenhága, Zürich és a tizedik helyen New York-kal holtversenyben végző Oslo.
Budapest a középmezőnyben
A régió országait vizsgálva megállapítható, hogy jelentősen csökkent a dollárban számított árszint, ez azonban elsősorban a helyi fizetőeszközök gyengélkedésének tudható be. A legdrágább közép-európai város Prága lett, a cseh főváros azonban 22 helyet csúszott vissza, az 50. pozícióig. Budapest is hasonló hátraarcot vágott ki, hazánk fővárosa így a listán 65.-ként végzett.
A számítások úgy készülnek, hogy több mint 200 különböző áru és szolgáltatás árát súlyozzák, és etalonnak a New York-i árakat veszik, így az ott mért érték jelenti a 100-as értéket, amelytől felfele és lefele is eltérhetnek a mért értékek alapján az egyes települések.
Ami a skála másik végét illeti, ismét Asuncion, Paraguay fővárosa bizonyult a legolcsóbbnak. Az olcsó városok listáján a dél-amerikai várost Harare, Buenos Aires, Manila, Karachi, Bangalor és Montevideo található.