A felsőoktatás aránytalanságai, a torz képzési struktúra, a gazdaság igényeinek figyelmen kívül hagyása, a kívánatosnál sokkal több intézmény már évek óta közismert az oktatási kormányzat előtt is, ám a nemrég nyilvánosságra került felvételi ponthatárok, a felvettek száma, megoszlása azt bizonyítja, az idén sem történt előrelépés a gondok megoldásában. A kormányzat a kerekasztaltól reméli a felsőoktatás súlyos gondjainak megoldását, de nagy kérdés, hogy a brain-stormingnak beharangozott konzultatív jellegű fórum döntési kompetencia hiányában képes lesz-e érdemi munkát végezni.
A vállalkozók várják a fórum megalakulását; abban bíznak, hogy a javaslataik így gyorsabban eljutnak az oktatási önkormányzat döntéshozóihoz. Mint azt az ADU Oktatási Központ vezérigazgatója közölte, az elmúlt években már számtalanszor jelezték, hogy szerintük milyen problémák vannak a felsőoktatás struktúrájával, a képzési keretszámok kialakításával, de eddig alig vették figyelembe az érveiket.
Sepsi Zsigmond, aki egyben a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) oktatási és szakképzési szekciójának országos elnöke, úgy látja: nemcsak az a súlyos gond, hogy tömegével bocsátanak ki az intézmények olyan fiatalembereket, akiket az üzleti szféra alig tud hasznosítani, de az értékteremtő diplomát szerzetteknek sincs valódi szaktudásuk. A kerekasztal megbeszélésein arról próbálják majd meggyőzni a résztvevőket, hogy a piacon jól eladható képzettséget adjanak a felsőoktatási intézmények a diákoknak - értesült a Világgazdaság.