A munkavállalók több mint egyharmadára gyakorolnak hatást a munkahellyel összefüggő pszichés kockázatok, amelyek gyakran különböző betegségekhez vezetnek. Legveszélyeztetettebb korosztály a pályakezdők és a középkorúak, valamint a nyugdíj előtt állók.
Problémát jelent, hogy a legtöbb cégnek nincs megfelelő szakembere a pszichés és pszichoszociális kockázatok felméréséhez, és nincs egységesen meghatározva, hogy pontosan milyen módszerekkel kell ezt a feladatot elvégezni. A leginkább célravezető a kérdőíves felmérés, ahhoz azonban olyan szakemberre - például munkapszichológusra - van szükség, aki ezt megfelelően összeállítja.
Az időnként szorongó ember emésztési nehézségekkel küzdhet, de a krónikusan szorongónál gyomorfekély alakulhat ki, örökletes vagy fejlődési alapon. A haragos embernek a vérnyomása lesz magas, de aki mindig mérgelődik, annál a hipertónia állandósul. Az emocionális stressz okozta megbetegedések közé sorolható a nyombél- és gyomorfekély, az angina pectoris, az agytrombózis, az asztma, a szénanátha, a migrén és más allergiás megbetegedések, olvasható a Világgazdaságban.