"Tapasztalatunk szerint nagyon gyorsan nő a passzív és aktív robothasználók köre egyaránt" - állítja Damelincourt. Utóbbiakat úgy definiálja, mint akik hobbi szinten szeretnek robotokat barkácsolni, a passzívak pedig azok, akik jobban szeretnek kész robotokat vásárolni. Az alacsonyabb árak és a technológiai tökéletesítés - tette hozzá - azt jelenti, hogy a szofisztikáltabb robotok ma már egyre inkább megfizethetőek.

Damelincourt robotos karrierjét egy rajongóknak szóló weboldallal kezdte, majd úgy döntött, boltot nyit, hogy egyszer megtudja, hány robotrajongó él odakint.
A fiatal felhasználók és akik az extrém módon variálható robotok iránt érdeklődnek, nem hagyhatják figyelmen kívül a Mindstorms NXT V41-et, a Lego készletét, amely 299 euróba kerül. A Lego tradicionális műanyag építőtégláira támaszkodó Mindstorm robotot egy központi egység köré kell építeni, szenzor- és motortartozéka van, amelyet be lehet programozni, hogy egy speciális Lego grafiaki nyelvet használjon, vagy más standart programnyelvet.
Talán a leghasznosabb robot a boltban a Roomba névre hallgató porszívó, amelyet az amerikai iRobot gyárt, 399 euróba kerül. A szenzorok segítségével anélkül tud kitérni, hogy nekiütközne a falnak, vagy leesne a lépcsőn. A robot körbemozog a szobában egy algoritmus alkalmazásával, amely egyre nagyobb körök megtételére utasítja.
Azok számára, akik jobban szeretnék robotjaikat retro stílusban látni, Damenlincourt összeállított egy felhúzókulcsokból álló kollekciót húsz euróért.