Az MKB, az OTP és a K&H már átütemezte nyolc-kilenc milliárd forintnyi hitelét e társaságokban, de úgy tűnik, további engedményre vagy segítségre a jelen feltételek között nem nyitott a három bank. Az esetleges újabb hitelt nem a bajban lévő, hanem a tiszta lappal indult új Transelektro-cégen keresztül nyújthatták volna. A Transelektro ipari cégei reorganizációjához 8,5 milliárd forintra lenne szükség.
A megállapodás elmaradása még semmi véglegeset nem jelent a két vállalat számára, de tény: nagy lépéssel közelebb kerültek a felszámoláshoz. Bár Timár Gyula, a Transelektro elnöke rendre azt hangsúlyozza, hogy a cégeket csak reorganizáció után érdemes és szabad eladni, a lap információi szerint figyelemre méltók az ezzel ellentétes érdekek is. Amellett, hogy nem utasítják el a felszámolást, egyre határozottabban lépnek fel a lehetséges szakmai befektetők.
Pénzügyi körökből a Világgazdaság úgy értesült, hogy a belga Pauwels-cég az utolsó utáni pillanatban állt elő javaslatával. Megvásárolná és később működtetné a Ganz Transelektro Villamossági Zrt.-t (GTV), ám elvárja, hogy az ügylet idejére a társaság pénzügyi helyzete rendezett legyen. Ez persze nem az adósságok kifizetését jelenti, hanem a hitelezőkkel való valamilyen megállapodást. A GTV mintegy 12 milliárd forinttal tartozik a hitelintézeteknek, ezen belül közel hétmilliárddal a Magyar Fejlesztési Banknak.
Mint ismert, a Transelektro csoport ipari holdingjának pénzügyi nehézségei az év végén láttak napvilágot. Összesen mintegy 32 milliárd forint banki tartozás, 18 milliárd függő garancia és - adóval együtt - 13 milliárd forint szállítói tartozás rendezése vár a cégcsoportra. Az első határidőre, május 31-re nem tudtak egyezségre jutni a hitelező bankokkal, melyek pénzt nem adtak, viszont másnap együtt 12 milliárd forintnyi követelésükkel álltak elő a GTV felé - írja a Világgazdaság.