Mindhárom ajánlat érvényes volt, ugyanakkor a nyolc embert foglalkoztató fémfeldolgozóra beérkezett pályázat volt csak eredményes, a másik kettőt eredménytelennek minősítettük - tette hozzá.
Az OFM értékesítésre kiírt tender áfa nélkül 456 millió forint vételárat tartalmazott. A felszámoló biztos közlése szerint a két ajánlat közül a legmagasabb ennek kevesebb mint felét, 205 millió forintot tartalmazott. Egy szlovák és egy magyar kohászati társaság "kacérkodott" az OFM megvételével.
A hengerműre beadott pályázatokban megjelölt alacsony vételár miatt a legfőbb hitelezők úgy döntöttek, hogy a lehető leghamarabb, várhatóan a jövő év elején ismét meg kell hirdetni eladásra a finomhengerművet - mondta Gulyik Zsolt.
A nettó 30 millió forintra tartott fémfeldolgozót egy magyar érdekeltségű cég vásárolta meg. A vételárról a felszámolóbiztos csak annyit közölt, hogy az elfogadható.
Az OFM hitelezőinek befagyott igénye mintegy 1,7 milliárd forint, és bár az időközben elbocsátott 370 dolgozó a bérgarancia alapból megkapta elmaradt járandósága nagy részét, a felszámoló még tartozik nekik.
A speciális, ötvözetlen és gyengén ötvözött rúd-idom acélokat hengerlő kohászati társaság - amely 2005-ben még 3 milliárd forintos árbevételt könyvelhetett el - "egyben van", a vagyont védik.
A felszámoló úgy véli: aki megveszi, karbantartás, felújítás után újra indíthatja a termelést. A kohászati társaság iránt korábban féltucatnyi szakmai, kereskedelmi cég érdeklődött, elsősorban azért, mert piacképes terméket gyártott.