1p

Elsősorban szocializációs és pszichológiai okai vannak a magyarok csekély mobilitásának, ugyanis az elmúlt néhány évtizedben kedvezőtlen megítélésre számíthatott, aki sűrűn változtatott munkahelyet – írja a Világgazdaság.

Az "egész életen át egy munkahely" tradíciója, és az azzal járó stabilitás képzete még erősen benne él az emberek emlékezetében - így vélekedik Kisházy Gergely, a Magyar Posta Zrt. szervezetfejlesztője, pszichológusa. Különösen az idősebb generáció zárkózik el a hosszabb távon esetleg akár ígéretesebb, de kezdetben még bizonytalannak tűnő változásoktól.

Sokan idegenkednek a költözéstől is, mivel az eltérő környezetet, baráti társaságot, életfeltételeket, utazási és vásárlási lehetőségeket jelent. A jó körülmények között végzett munka és a magasabb fizetés sem mindig tud elég meggyőző lenni, ha albérletbe költözéssel vagy ingázással érhető el. Sokszor a gyerekkortól kiépített szoros családi és baráti kapcsolatok gátolják leginkább a mobilitást - olvasható a Világgazdaságban.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!