Az elektronikus levél tárgyában is tüntessük fel a megpályázott pozíciót (esetleg referenciaszámot), és ügyeljünk az elküldött önéletrajz megnevezésére is (például egy magyar nyelvű anyag esetében: vezetéknév_keresztnév_cv_hun).
Nem elhanyagolható szempont, milyen e-mail címről küldjük el jelentkezésünket: noha a "freemailes" levelek elfogadottak, ne a vicces, vagy trágár drótposta cím legyen a miénk! A munkaadó számára ezek alapján áll ugyanis össze az első kép, amit a munkavállalóról kap, ezért érdemes minden apró részletet jól átgondolni, és a valóságnak megfelelően összeállított anyagot elküldeni.
Ugyanakkor nem csak az álláskeresők hibáznak: sajnálatos tapasztalat az is, hogy a munkaadó sok esetben nem értesíti az álláskeresőt arról, hogy nem került kiválasztásra, s ez ugyancsak cégnívó romboló hatást válthat ki.
A fenti alapszabályok figyelembe vétele már csak azért is lényeges, mert semmibevételükkel a munkavállalók könnyen lecsúszhatnak a hőn áhított állásinterjú lehetőségéről, noha egyébként még megfelelőek is lennének az adott állásra. Természetesen az online álláskeresés kapcsán az új helyzetek új kérdéseket vetnek fel.
Sipos Beáta ügyvezető igazgató
www.jobpark.hu
Online tippek álláskeresőknek és álláshirdetőknek
Az elmúlt években a növekvő internet penetrációnak köszönhetően az online álláshirdetések száma is nőtt. A jelek szerint ez a módszer egyre közkedveltebbé válik mind a munkaadók, mind a munkavállalók számára. Napjaink trendjeiről tájékoztatja olvasóinkat oldalunk szakmai partnere.