Az új készülékek egyaránt rendelkeznek majd a csereobjektíves tükörreflexes digitális fényképezőgépek minőségi előnyével és a kompakt fényképezőgépek méretbeli előnyével. A digitális tükörreflexes fényképezőgépek piaci részaránya a digitális fényképezőgépek világpiacán jelenleg mindössze hét százalékos. A filmes korszakban ennél jóval nagyobb volt az arány, vagyis van mit behozni.
A kompakt kamerák viszont folyamatosan bővülő funkcióválasztékukkal egyre kelendőbbek, míg a tükörreflexes digitális gépek kezelését túlzottan komplikáltnak találják a vásárlók egy piaci felmérés szerint, méretben pedig túl nagynak és nehéznek tartják őket.
Felismerve a piaci trendet az Olympus Imaging és Panasonic már megtette az első lépéseket az előnyök egyesítése felé és már megjelentette digitális tükörreflexes kameráiban az élőkép és a kontraszt-autofókusz funkciókat. A Micro Four Thirds szabvány bevezetésével viszont már a kompakt kategóriával összevethető méretű csereobjektíves digitális tükörreflexes gépek gyártása válik lehetővé.
A Four Thirds szabvány úgynevezett nyílt szabvány, ami azt jelenti, hogy a szabványt alkalmazó összes gyártó készülékei kompatibilisek és csereszabatosak, valamint bármilyen módon kombinálhatóak egymással.