A második körre vonatkozó közbeszerzési eljárás befejezése szeptemberre várható, és novemberben indulhat a kiválasztott partnereknek kiadott postai szolgáltatás, mondta el Szűts Ildikó. A vezérigazgató-helyettes emlékeztetett arra, hogy a Magyar Posta tavaly ősszel döntött a Postapartner Program indításáról. Az öt ütemből álló program keretében a Magyar Posta a jelenlegi 2744 szolgáltatási helyéből több 1100 működtetését bízná közbeszerzési eljáráson kiválasztott vállalkozókra, önkormányzatra.
A Magyar Posta a Postapartner Program első körében Heves, Komárom-Esztergom, Somogy és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 291 postahelyre hirdetett meg közbeszerzési eljárást, 132 jelentkezőtől 252 helyre érkezett érvényes jelentkezés. Az első kör nyerteseit az ajánlattételi szakaszban választják ki májusban, ők 2008. július 1-jén elindíthatják a szolgáltatást.
Szűts Ildikó az eddigi tapasztalatok alapján eredményesnek, sikeresnek nevezte a Postapartner Programot, mert az első körben nagyobb volt az érdeklődés a vártnál. A vezérigazgató-helyettes elmondta, hogy az első körben az érdeklődők a postai munkavállalók, az eddigi partnerek, az önkormányzatok, a vállalkozók köréből kerültek ki.
Kérdésre válaszolva, Szűts Ildikó elmondta, hogy azokon a meghirdetett helyeken, amelyekre az első körben nem adtak be ajánlatot az érdeklők, a posta továbbra is fenntartja a közszolgáltatást, a harmadik kör indulásakor ezeket a helyeket a újra megpályáztatják. Az első körben elsősorban Komárom-Esztergom megyében voltak olyan postahelyek, amelyekre nem érkezett pályázat. Elhangzott, hogy a Postapartner Program várhatóan 2009 nyarán fejeződik be.
A sajtótájékoztatón a Magyar Posta, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), valamint a Kereskedelmi és Vendéglátók Országos Szövetsége (KISOSZ) képviselői aláírták a már korábban megkötött megállapodás kiegészítését a második körre vonatkozóan is. Ebben az érdekképviseletek továbbra is vállalják, hogy tagjaikat tájékoztatják a programról, a vállalkozási lehetőségről, igény esetén pedig tanácsot adnak, illetve segítséget nyújtanak a pályázat elkészítéséhez.
Vereczkey Zoltán, az MKIK alelnöke úgy vélekedett, a program előnye, hogy biztosítja a kiválasztott partner vállalkozóknak a rentabilitást, és fenntartja a postai közszolgáltatást. Kitért arra, hogy a kamarák megszervezték a programhoz kapcsolódó tanácsadói hálózatot, és segítenek az érdeklődőknek a pályázatírásban.