Szaló Péter szerint a pellet előállítása és használata hozzájárulhat ahhoz, hogy az ország függőségét oldja a földgáztól.
Az államtitkár összesítése szerint a dél-zalai településhez tartozó kistérségben eddig 3,4 milliárd forint támogatást nyertek el a tavaly indult uniós fejlesztési programokból, a megítélt összegből 3,2 milliárdot már kifizettek. Hozzátette, hogy a vállalkozók köréből eddig a kistérségben mintegy 30 milliárd forintos pályázati igény érkezett be. Országszerte további 1700 milliárd forint szétosztására van lehetőség.
Bodri Gabriella, a Magyar Pellet Szövetség elnöke az avatón arról beszélt, hogy a fahulladékból előállított, hat milliméter átmérőjű fűtőanyag kiapadhatatlan energiaforrásnak számít. Mintegy 40 százalékkal olcsóbb a gáznál, minimális szén-dioxid-kibocsátással jár az elégetése, és környezetbarát, mert telepített erdőkben termelhető az alapanyag.
A Pannon Pellet Kft. projektcégként 2006 novemberében 12 magyar magánszemély befektetésével jött létre. A 480 millió forintos fapelletáló üzem megvalósításához 2008 januárjában 143,5 millió forint támogatást nyertek a Gazdasági Operatív Programból.
A cég sajtónak eljuttatott tájékoztatása szerint a hátrányos helyzetű kistelepülésen egy egykori szövetkezeti major öthektáros területén, "barnamezős" fejlesztésként valósult meg a beruházás. Az új gyárban jelenleg 11 alkalmazottat foglalkoztatnak, de a tervek szerint később bővítik a létszámot.