A kereskedelmi szövetség azt feltételezi, hogy a gyógyszertárak a versenytörvény szellemével ellentétesen egyeztetik a nem támogatott gyógyszerek fogyasztói árát, a szövetség tapasztalata szerint ugyanis ezek ára minden patikában egyforma. Ezen túlmenően a kereskedelmi érdekvédelmi szervezet szerint a Magyar Gyógyszerész Kamara szabálytalanul befolyásolja a gyártókat abban, hogy a vény nélkül kapható szerek patikán kívüli forgalmazását ne engedélyezzék. Napvilágra került ugyanis, hogy a patikák kilistázással fenyegették meg azon gyártókat, amelyek termékeikkel a kiskereskedőknél is megjelennek.
A szövetség felkéri a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget, ellenőrizze a gyógyszertárakban is a kihelyezett napi fogyasztási cikkek - így például a babaszappan, a fogkrém, a sampon árának feltüntetését -, mivel ez számukra is kötelező lenne, sok esetben azonban nem így történik. A közlemény szerint az "Algopyrin-láz" bebizonyította, hogy a patikusok is elsősorban a saját üzleti érdekeiket mérlegelik a vény nélküli patikaszerek értékesítése körül kialakult helyzetben, hiszen azt sugallják, hogy az élelmiszerboltban, az áruházakban, illetve benzinkutaknál minden egyes pirula értékesítése veszélyes az egészségre, náluk azonban nem.
Eddig negyven kérelem érkezett a vény nélküli patikaszerek értékesítésének engedélyezésére, várhatóan január végén, február elején megjelennek az "első fecskék" a piacon. Valószínű, hogy a Mol kútjai lesznek az elsők, ahol hozzájuthatunk a fejfájás-csillapítókhoz. A nagy kereskedelmi láncok még kivárnak, szerintük nincs összhangban a törvény szigora a szellemiségével, magyarul hiába lehet fájdalomcsillapítókat értékesíteni a kiskereskedelmi egységekben, ha olyan szigorúak a feltételek, hogy azok teljesítésével már nem éri meg gyógyszert tartani, olvasható a Napi Gazdaságban.