A brit mobilszolgáltató eredményét vizsgálva árnyaltabb képet kapunk, hiszen a vállalat bevétele a vártnál nagyobb arányban nőtt: a tavalyi 26,678 milliárd fontról 29,35 milliárdra emelkedett. Az adózás előtti eredményre döntő befolyással volt ugyanakkor, hogy a Vodafone befektetései - elsősorban a Mannesman 2000-ben történt akvizíciója - után 23,5 milliárd font értékleírást számolt el. A bejelentés után a Fitch hitelminősítő intézet A mínuszra rontotta a Vodafone eddigi A cégadósi besorolását.
A vállalat egyúttal azt is bejelentette, hogy a részvények után járó osztalékot 6,07 pennyre emeli, ami 49 százalékos növekedést jelent. Ez sokkal több, mint amennyit az elemzők korábban valószínűsítettek, valószínűleg a Vodafone ezzel a lépéssel próbálta a befektetőket megnyugtatni. Ezt a törekvést egyelőre siker koronázta, hiszen a cég részvényeinek árfolyama kis mértékben nőtt a Londoni Értéktőzsdén kedden.
A szélessávú piacra törne be a cég
A társaság egyéb fontos bejelentést is tett: kinyilvánította stratégiaváltási szándékát, melynek keretében a mobilszolgáltatáson kívül is piaci részesedést kíván szerezni, elsőként a szélessávú internetpiacon. Arun Sarin vezérigazgató elmondta azt is, hogy a költségek csökkentése érdekében csak a vállalat központjában 400 munkahelyet szüntetnek meg, és máshol is elbocsátások várhatók. Sarin egyúttal cáfolta a pletykákat, miszerint a cég el kívánja adni a Verizon Wireless-ben birtokolt 45 százalékos részesedését, ugyanakkor kizárta a további nagyszabású terjeszkedés lehetőségét is.