A Fidesz frakcióvezetője a lap pénteki számában közölt interjúban azt mondta, a villamos energia és a távhő díjának további csökkentésére az év későbbi szakaszaiban és különböző mértékben kerülhet majd sor. Az önkormányzati tulajdonú cégek a távhő árának mérséklése kapcsán az idén is számíthatnak kompenzációra, ugyanakkor a gazdaságos működés feltételeit vizsgálni fogja az energiahivatal és a támogatást nyújtó állami szervezetek.
A parlament gazdasági bizottságának elnöke szerint - amennyiben a jelenlegi kormánypártok bizalmat kapnak a választásokon - a következő ciklus pénzügyi rezsicsökkentésének egyik fontos elemeként erősíteni kell a referenciakamathoz kötött hitelezés gyakorlatát. Ez hitelkamat-csökkentést jelent, és főleg a lakossági szektorban fontos - tette hozzá.
Rogán Antal szerint ahhoz, hogy valódi verseny alakuljon ki a bankszektor szereplői között, az is kell, hogy legyenek új szereplők a piacon. Úgy vélekedett, minden bizonnyal lesznek olyan akvizíciók, amelyek a magyar bankok pozícióit erősítik. "Örülnék például annak, ha a Takarékbank erős szereplőként feltűnne a bankpiacon" - jelentette ki.
Arra a kérdésre, hogy valamilyen szintű állami szerepvállalás is szóba jöhet-e a szektor erősítésénél, kifejtette: nem állami szerepvállalásra, hanem elsősorban állami szabályozásra van szükség. Ebbe illeszkedik szerinte az új takaréktörvény, a Takarékbank megerősítése, de szükség van például bankszanálási törvényre is.
A frakcióvezető beszélt arról is, hogy ha márciusig megszületik a Kúria jogegységi döntése a devizahitelesek ügyében, a Fidesz-KDNP rendkívüli parlamenti ülés összehívását fogja kezdeményezni. Ha márciusig nem születik döntés, kicsi a valószínűsége annak, hogy ez a téma tavasszal az Országgyűlés elé kerül. Rogán Antal mindenkinek azt tanácsolja, hogy éljen a kiszélesített árfolyamgát lehetőségével, hiszen az csaknem harmadával csökkenti a pillanatnyi terheket.
MTI