Barnard Ovink, a Visa EU elnöke szerint még sosem voltak ilyen 'egészséges' eladási mutatók az európai e-kereskedelemben, mint az év első negyedévében. A pozitív tendencia többek között az online áruházak eladási módszerei fejlődésének köszönhető, melynek következtében könnyebb és gördülékenyebb az internetes vásárlás.
A brit eladási mutatók az év első negyedévében a tavalyi év hasonló időszakához képest megkétszereződtek: a növekedés elérte a 123 százalékot. Csak a Visa brit ügyfelei 2,4 milliárd fontot költöttek el webes áruházakban.
Divatossá vált az élelmiszerek interneten való megrendelése, de a könyvek és zenei kiadványok eladása is 116 százalékkal emelkedett. Az online pénzbefizetések, valamint a biztosítások online módon való megkötése szintén rohamosan terjed. A legerősebb emelkedés az idegenforgalmi jellegű online szolgáltatások terén volt megfigyelhető: 159 százalékkal nőtt a forgalma az internetes utazási irodáknak.
Franciaországban a webáruházak 140 százalékos bevétel-nökevedést regisztráltak, Olaszországban 144 százalékos volt a növekedés, a Visa ügyfelei 238 millió euró értékben vásároltak a webes szolgáltatók üzletek és kínálatából az első negyedévben. Spanyolországban pedig 166 százalékkal nőttek a területen a bevételek.
Európában az idegenforgalmi jellegű online kiadások növekedtek a legerősebben, mintegy 339 százalékkal 2003 első negyedévéhez képest. Dinamikusan nőtt az online kiskereskedelem forgalma, 242 százalékkal. A könyvek és zenei kiadványok forgalma az egyetlen, amely nem duplázódott meg egy év alatt: 94 százalékkal emelkedett az online bevétel ezen a területen.
(Menedzsment Fórum)
Rohamosan terjed az online vásárlás Európában
A VISA most kiadott elemzése szerint nagymértékben terjed az online bevásárlóközpontok forgalma Európában.