2p

Összeomlik vagy magára talál a magyar gazdaság?
Tartogat még meglepetéseket Trump?
Ki profitálhat Gyurcsány Ferenc távozásából?

Online Klasszis Klub élőben Lengyel Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves politológust, közgazdászt!

2025. május 20. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A nemrég nagy sikerrel lezajlott valóságshowban, melyben az amerikai milliárdos választott munkatársakat a jelentkezők közül, rettegtek a jelentkezők a közmondásossá vált mondattól: Ki van rúgva. Az amerikai menedzserek azonban inkább ezt hallanák szívesen Trumptól.

A nemrég nagy sikerrel lezajlott valóságshowban, melyben az amerikai milliárdos választott munkatársakat a jelentkezők közül, rettegtek a jelentkezők a közmondásossá vált mondattól: 'Ki van rúgva'. Az amerikai menedzserek azonban inkább ezt hallanák szívesen Trumptól.

Az NBC-n futó sorozat egyes részeit 20-20 millióan követték, és már több folytatása készülődik a műsornak. Az ingatlanmágnásnak 250 ezer jelentkező szeretett volna a munkatársa lenni.

A Clarck Consulting igazi menedzsereket kérdezett arról, mennyire tartják vonzónak a nyertesnek járó pozíciót. A felmérésében megkérdezett vezetők egyharmada nem vállalná el az 'álom-állást' Trump mellett, 32 százalékuk pedig a showműsorban kínáltnál magasabb, legkevesebb évi 250 ezer dollárért volna hajlandó beállni Donald Trumphoz.

A megkérdezett topmenedzserek jelentős része olyan rossz véleménnyel van a híres üzletemberről, hogy semmi pénzért nem dolgozna a keze alatt. Sokakat irritál a cégtulajdonos arrogáns, hiú, állandóan rivaldafénybe vágyó stílusa. A mai menedzserek a vezetőjüktől hitelességet várnak, a csapattal való törődést, és a vállalat egésze iránti felelősséget, szemben a milliárdos képviselte egoizmussal.

'Egy sztár-vezérigazgató számomra halott' - jelentette ki egy kérdezett - 'A hírességként viselkedő vezető tipikusan kilencvenes évek-beli jelenség.'

(Menedzsment Fórum)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!