A két cég példája után Amerikában mindenki a mostani jelzálogpiaci válságra gondolhat, mely ezek szerint akár jó is lehet az újonnan induló cégeknek. Az ilyen időszakokban ugyanis a vállalatok lehetőséget kapnak a fejlesztésre, új termékek kitalálására, emellett könnyebben jutnak pénzhez ahhoz, hogy meg is valósítsák a terveket.
A legtöbb cég recessziós időszakban egyszerűen csak megnyírbálja a kiadásokat, és úgy érzi, ezzel túltette magát a problémán. Ilyenkor azonban a dolgozók könnyen elveszítik munkakedvüket, ezért ez nem a legjobb megoldás. A kiadások csökkentése a recesszió átvészelésének "gyáva" módja.
Kevés cégvezető jött még rá arra, hogy visszaesés idején nem az asztal alá kell bújni, hanem inkább új termékeket kell kifejleszteni. A kiadások csökkentése helyett célszerűbb például a rosszul dolgozó alkalmazottak elbocsátása, aminek révén rögtön rengeteg pénz szabadulna fel, amit fejlesztéssel kapcsolatos kiadások növelésére lehetne fordítani.
Szakemberek szerint a feljebb említett két márkanév sikertörténete annak is köszönhető, hogy a többitől teljesen eltérő stratégiát választottak a cégek: a vetélytársakkal ellentétben nem csökkentették, hanem növelték a reklámkiadásaikat.
Recessziós időszakokban ugyanis a reklámok is olcsóbbak, ha azonban ilyenkor sikerül egy közönséget megszerezni, az már nem vész el, a visszaesés viszont csak átmeneti.