Kóka János: Lát-e esélyt arra, hogy független szakértőként megítélje a pártok egészségügyi reformra vonatkozó elképzeléseit?
Somody Imre: Valójában egyik pártnak sincs átfogó, a lényegi bajokat orvosló egészségügyi reformra vonatkozó stratégiája!
A kormányok színétől függetlenül az egészségügyi ellátórendszer torz struktúrájának átalakítását célzó elképzelések sorra megbuktak, mert a politika rendre meghátrál az egészségügyi lobbik nyomására. "Nem a halakra kell bízni a horgászengedélyek kiadását", világosan kell látni, hogy az egészségügyi lobbik világszerte nem az ellátottak, hanem a saját érdekeik érvényesítésére törekszenek.
Európai felzárkózásunk csak egészségorientált társadalomban valósítható meg, gazdasági versenyképességünk feltétele a munkaerő minőségének rendelkezésre állásának javítása. Elsősorban a gazdaságot, az oktatást kell fejleszteni, hogy egészségi mutatóinkban javulást érjünk el! Ebbe a folyamatba kell bekapcsolni magát az egészséggazdaságot is, mert ez európai versenyképességünk kitörési pontja lehet!
Világossá kellene tenni, hogy a szolgáltatásfejlesztés és működtetés EU-s régiók szintjén történő koordinációja, az egészségügyi intézmények szolgáltatásainak minősítése, az átláthatóságot garantáló informatikai háttér adhatja az alapját a források növelésének. Mindezekhez kulcskérdés az emberek megnyerése, a kommunikáció, a jelen tudatos elutasításáért és a jövő elfogadtatásáért.
Az EGÉSZSÉG ügye eddig a beteg nemzet kezelését jelentette a nemzetgazdaság teljesítőképessége alapján biztosítható forrásokból. Most azonban sokkal nagyobb a tét! Az elkövetkező években várhatóan sok százmilliárd forintnak megfelelő EU-s pénz áramlik az egészségügybe. Ha ezeket a milliárdokat a régi reflexek szerint, pártígéretek mentén, lobbiérdekeket kiszolgálva költik el, akkor hosszútávra lehetetlenül el az emberek egészségének ügye!
Jó lenne, ha a pártpolitikai csatározásokon felülemelkedve valóban FÜGGETLENEK és tényleges SZAKÉRTŐK kapnának lehetőséget arra, hogy sikerre vigyék az EGÉSZSÉG ügyét.
Menedzsment Fórum: A stafétát a gazdasági élet egy szereplőjének tovább kell adnia. Ön kitől és mit kérdez?
Somody Imre: A Budapesti Értéktőzsde elnökének, Szalay-Berzeviczy Attila Úrnak, mint a Budapesti Olimpiai Mozgalom elnökének a következő kérdést teszem fel: Mit kíván tenni azért, hogy a hazai üzleti élet a budapesti olimpia ügye mögé álljon?
Vizi E. Szilveszter kérdése Kóka Jánoshoz:
Az elmúlt három évben folyamatosan csökkent az egy főre jutó kutatásfejlesztési pénzforrás Magyarországon. Hogyan fogjuk növelni így a hazánkban gyártott termékekben a hozzáadott magyar szellemi értéket?Kóka János: Elnök úr téved...
Demján Sándor kérdése Vizi E. Szilveszterhez: Mikorra várható a Társadalmi Szerződés megszületése Magyarországon?
Vizi E. Szilveszter: A Gazdasági és Szociális Tanács (GSZT) különböző oldalainak (munkaadói, munkavállalói, civil és tudomány) képviselői zömmel...
Az mfor.hu kérdése Demján Sándorhoz: Ön, mint az Év Vállalkozója 2005 cím nyertese, mit gondol, miként lehetne feloldani a hazai kis és középvállalkozók immár kóros tőkeszegénységét?
Demján Sándor: Alapvetően hosszúlejáratú kamatmentes, államilag jelentősen támogatott...