Az OVB egyhangúlag, 6 igen szavazattal fogadta el a szieszta bevezetéséről szóló kezdeményezést, számolt be az MTI. Egy állampolgár által benyújtott kezdeményezés szerint a népszavazási kérdés az lehet: "Egyetért-e ön azzal, hogy a Magyar Köztársaság Országgyűlése törvényt alkosson a szieszta bevezetéséről?".
Mint arról korábban az mfor.hu is beszámolt, Magyarországon jelenleg a Munkaügyi Minisztérium illetékesei szerint hivatalos délutáni pihenést egyelőre nem terveznek bevezetni, azonban a hatályos rendelkezések alapján a munkaadó bármikor rendszeresítheti az ebéd utáni munkahelyi sziesztázást.
Jelenleg ez úgy biztosítható, ha rugalmas munkaidőben dolgoznak az alkalmazottak. Ez ebben az esetben azt jelentheti, hogy bevezetik a délutáni hivatalos pihenőidőt, a sziesztát, amit korábbi kezdéssel vagy a munka későbbi befejezésével válthatnak ki. Viszont bizonyos foglalkozások esetében, amikor a munkavállaló folyamatos jelenléte szükséges (például az orvosoknál), ez nem járható út. Ilyenkor speciális munkaidőszervezéssel oldható meg, hogy az alkalmazottak gyakrabban váltsák egymást.
Ami a nemzetközi tendenciákat illeti, Európában csak egyes mediterrán országokban alkalmazzák, ám Japánban már beiktatták a munkarendbe a déli pihenést. Franciaországban jelenleg egy kormányzati program keretében vizsgálják a munkahelyi szieszta jelentőségét.
A spanyol kormány azonban két éve hatályon kívül helyezte a hagyományos sziesztát a hivatalokban és az állami cégeknél. A kormány reményei szerint előbb vagy utóbb a magáncégek is követik az állami hivatalok példáját. Úgy vélik, a lépés növelheti a termelékenységet, ami lényegesen elmarad a nyugat-európai átlagtól. Igaz, a kutatások nem mutattak ki egyértelmű összefüggést a sziesztázás és a gazdasági termelékenység között.