A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 48,2. Tovább folytatódik a feldolgozóipar 2008 szeptemberében kezdődött összehúzódása, de ennek üteme csak kis mértékben nőtt szeptemberhez képest. Az október havi index 0,8 százalékponttal alacsonyabb a szeptemberi értéknél, de ezzel együtt is a kedvezőbb értékek közé tartozik 2009-ben. Korábban 1998-ban, 2004-ben és 2008-ban volt 50,0 pont alatt októberben az index értéke (rendre: 46,7; 48,7; 45,4), a 2008-as érték már a válság kezdetét jelentette.
A szeptemberi adatokban még tükröződött az augusztusi leállások, szabadságolások és karbantartások vége, mely hatások októberre megszűntek, így a szeptemberihez képest kedvezőtlenebb októberi értékek részben ennek is köszönhetőek. Legalább tizennégy egymást követő hónapban az elmúlt 15 évben még egyszer sem zsugorodott a feldolgozóipar, a korábbi rekordot az 1998. augusztus-december közötti öt hónapos időszak tartotta.
Októberben négy részindextől eltekintve a többi mutató negatív tartományban tartózkodott, de az indexértékekre inkább az emelkedés volt jellemző. A szeptemberi változatlanság után 0,7 százalékponttal nőtt az új megrendelések indexe (50,7), több, mint egy év után jelezve enyhe emelkedést. A beszerzési mennyiség indexe (44,8) nagymértékben esett (5,7 százalékponttal) szeptemberhez képest. A termelési mennyiség indexének (47,7) folyó havi értéke 4,7 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz viszonyítva. A beszerzési árak indexe enyhén tovább nőtt szeptemberhez képest, és hat hónap árcsökkenés után ötödik hónapja jelzi a beszerzési árak kis mértékű növekedését (53,9). A szállítási átfutási idő indexe (49,8) ezúttal nőtt, értéke 1,4 százalékponttal magasabb a szeptemberinél, és az átfutási idők nagyon kis mértékű hosszabbodására utal.
Októberben ismételten tovább csökkent mindkét készletfajta (vásárolt és késztermék) mennyisége, de a csökkenés üteme a múlt havi lassulás után gyakorlatilag változatlan maradt. A vásárolt készletek szintje (44,8) októberben az előző hónapival megegyező ütemben csökkent. A késztermékkészletek indexe (48,7) 0,4 százalékponttal nőtt, és már csak a készletmennyiség enyhe csökkenésére utal. A külpiaci mutatók szeptemberhez képest némileg kedvezőtlenül változtak. Az importindex (51,2) 5,9 százalékponttal esett, de üteme még így is bővülést mutat. A múlt hónapban növekedést jelző exportindex értéke (50,8) ezúttal 0,6 százalékponttal csökkent, de összességében még mindig az export bővülését jelzi, immár zsinórban ötödik hónapja. A foglalkoztatási index (46,9) 2008 májusa óta elbocsátásokat jelez a feldolgozóiparban, és a múlt havihoz képest 3,0 százalékponttal lett nagyobb az értéke. A csökkenés ténye önmagában nem meglepő, 1996 óta mindössze egyszer nőtt a foglalkoztatottság október hónapban (2007: 53,8).