Tíz év volt az eddigi maximum
Családi vállalkozás

A "kreatív" könyvelés mellett más kifogások is felmerültek a vezetéssel szemben. Az Enron 1997-ben megvette az elnök Kenneth Lay fiának egyik cégét, majd cégvezetőnek szerződtette Markot - egymillió dolláros háromévi jövedelemmel és húszezer Enron-részvény opciójával. Az Enron ebben az időszakban egy houstoni utazási irodával is leszerződött, amelynek egyik tulajdonosa Sharon Lay, Kenneth testvére volt. Ez az iroda bonyolította az Enron utjainak körülbelül felét, tízmillió dolláros bevételre szert téve ezzel. Mark és Sharon Lay szerint mindegyik fél törvényesen járt el, és Kenneth Lay nem használta ki befolyását ezeknél a döntéseknél.
Eddigi ítéletek
Ben Glisan, az Enron főkönyvelője volt az első, akit az energetikai óriás könyvelési botránya nyomán szabadságvesztésre ítélték. A szabadságvesztés mellet 938 ezer dollár megfizetésére kötelezték - a pénzt a bíróság szerint az igazgató jogtalanul szerezte. Glisan először ártatlannak vallotta magát, de később beismerte, hogy az Enronnál többen összefogtak, hogy a cég eredményeit szabálytalan eszközökkel megváltoztassák.
Az elsőfokú elmarasztaló ítélet után az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága megváltoztatta az Arthur Andersent elmarasztaló bírósági döntést. A könyvelő cég összeomlása miatt 28 ezer ember maradt állás nélkül, számukra a döntés sovány vigasz volt.
2004-ben a volt pénzügyi igazgatót, Andrew Fastow-t 10 évi börtönbüntetésre ítélték, és a mostani tárgyalás során az egykori vezetők is arra hivatkoznak, hogy csupán az ő tanácsait követték.
A 2001-ben csődbe jutott és felszámolt Enron Corp. korábbi vezetői közül eddig már 16-ot citáltak a bíróságra, mind elismerték bűnösségüket. Az ügyészség több vádlott esetében kilátásba helyezte a büntetés csökkentését, amennyiben Lay és Skilling ellen vallanak. Az ügy pikantériája, hogy Lay-nek május 18-án egy bankcsőd ügyében is a bíróság előtt kell felelnie.