Az egyetem az elmúlt héten válságtervet készített, amelyben módosította költségvetését, azonban úgy látják, hogy ez a "pótköltségvetés" nem jelent megoldást az SE mintegy 4,8 milliárd forintos éves veszteségére, amely a csökkentett teljesítmény-elszámolások és a struktúraátalakítás következtében megnövekedett betegforgalom miatt alakult ki, tette hozzá.
Mint Berki Zoltán elmondta: a válságtervben szerepel, hogy az egyetem nyugdíjazná a 65 év feletti klinikai orvosokat, illetve a 62-65 év közötti orvosok egy részét.
Az MTI kérdésére, hogy végső esetben élnének-e a munkabeszüntetéssel, a sztrájkbizottsági vezető azt válaszolta: nincs hova hátrálni. Azonban hozzátette azt is, tisztában vannak azzal, hogy az egyetemnek "kötve van a keze", például a finanszírozást illetően.
Berki Zoltán bízik abban, hogy az Orvosegyetemek Szakszervezeti Szövetsége létrehozza ágazati sztrájkbizottságát, amely már ágazati szinten tudja képviselni az egyetemeket a kormánnyal szemben.
A Semmelweis Egyetem arról tájékoztatta közleményben kedden a távirati irodát, hogy az egyetem vezetősége tudomásul vette, és megérti közalkalmazottait, illetve a szakszervezetet, amiért azok hétfőn este sztrájkbizottságot hoztak létre. A Semmelweis Érdekegyeztető Szervezet (SÉSz) egyeztető tárgyalásokat kezdeményezett az egyetem vezetőségével az egészségügyi átalakítások miatti ötmilliárd forintos forráskivonásról.