A szakszervezetek az alkalmazottak megszavaztatása után három sztrájknapot jelöltek ki: az első, 24 órás akció hétfőn kezdődött, a második május 31-én, a harmadik június 1-jén lesz, vagyis akkor a BBC-t 48 órás folyamatos sztrájk fogja sújtani.
[ajanlo=160][igazitas=left/]Brit idő szerint hétfőn nulla órakor - közép-európai idő szerint hajnali 1 óra után - megszűnt az élő adás a BBC csatornáin, a stúdiók előtt sztrájkőrség ügyel az akció hatékonyságára. A sztrájksorozat előzményeként - még decemberben, majd március végén ismét - jelentős, összességében 3780 fős, vagyis a 27 ezer fős munkatársi gárda 14 százalékát érintő, megtakarítási célokkal indokolt leépítési tervet jelentett be a BBC vezérigazgatója.
Mark Thompson szerint ez elengedhetetlen a célként kitűzött évi 355 millió font (130 milliárd forint) megtakarítás eléréséhez. A BBC, amelynek sem tévé-, sem rádióműsoraiban nincs reklám, kizárólag a háztartásonként 127 fontos - összesen mintegy 3,8 milliárd fontnyi (1350 milliárd forint) - éves előfizetési díjból él. A szakszervezetek a BBC történetének legkárosabb elbocsátási hullámaként jellemezték a leépítési tervet.
(MTI)
Sztrájkhullám kezdődött a BBC-nél
Komoly fennakadásokat okozott a BBC hétfő hajnali és reggeli hírszolgáltatásában az újságírók és a műszaki személyzet aznap nulla órakor kezdődött 24 órás sztrájkja, a BBC eddigi legnagyobb tervezett sztrájksorozatának első akciója, amellyel a világ első számú közszolgálati műsorszolgáltatójánál bejelentett drasztikus leépítések ellen tiltakoznak.