2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Sztrájkbizottságot hoztak létre kedden a reprezentatív vasutas szakszervezetek a vasútegészségügy megmentéséért a Budai MÁV Kórházban; a dolgozók többek között azt sérelmezik, hogy az egészségügyi miniszter szerint nincs szükség az évente több tízezer beteget ellátó intézményre.

Az érintettek arra hívták fel a figyelmet, hogy a vasúti törvény értelmében "a vasútegészségügy egységes, elkülönült egész", és csak szakmailag tartozik az Egészségügyi Minisztériumhoz.

A Vasútegészségügyi Dolgozók Szakszervezete (VDSZ), a Vasutasok Szakszervezete (VSZ) és a Pályavasúti Dolgozók Szakszervezete képviselői utaltak arra, hogy a vasutasok korábban saját pénzükből vásárolt, úgynevezett téglajegyekből támogatták a budai intézmény létrehozását. A vasutasok saját anyagi hozzájárulásából, bérük fél százalékos befizetésével még ma is támogatják a vasútegészségügy működtetését, ezt akarják most elvenni tőlük - mondták a távirati irodának nyilatkozó dolgozók.

A Budai MÁV Kórházban évente több mint tízezer fekvő beteget gyógyítanak, járóbeteg-forgalmuk pedig 18-19 ezer főre tehető. Az intézmény tüdőgondozójában ugyancsak mintegy 18 ezren fordulnak meg évente, a kórház ágykihasználtsága pedig nyolcvan százalék feletti - az intézményben "civlikeket" is ellátnak. Az intézménynek az elmúlt év végén nem volt adóssága. "Nem értjük, hogy egy gazdasági és szakmai oldalról is példaértékűen működő intézményt miért akarnak megszüntetni" - fogalmazott Kovács Gábor a VSZ képviseletében.

A XII. kerületi, Budakeszivel határos, több hektáros, parkosított intézményben a vasutas szervezetek egységesen a helyi sztrájkbizottság megalakítása mellett határoztak. A szakszervezeti képviselők közölték: a többi MÁV-intézményben is sztrájkbizottságot hoznak létre, és a "sztrájkhajlandóság" felmérését követően döntenek egy esetleges figyelmeztető munkabeszüntetésről.

Rubik László a VSZ képviseletében közölte: céljuk az, hogy a vasútegészségügy egységes maradjon, a dolgozók megtarthassák szerzett jogaikat, a kórház dolgozói pedig tovább végezhessék gyógyító tevékenységüket. Simon Dezső, a VSZ elnöke szerint a kormány és a szakminiszter törvényt sértett, hiszen törvény rögzíti, hogy a vasutasoknak joga van a vasút-egészségügyi ellátások igénybe vételére.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!