A CGT és az FO szakszervezete azután döntött a hétfői munkabeszüntetésről miután a kormány bejelentette, hogy bevezetné a tőzsdére az EDF-et november 21-én. Az energiaellátó 15 százaléka kerülhetne magánkézbe. Az állam ettől hétmilliárd eurós bevételt várna, amely négy év óta a világ legnagyobb ilyen jellegű üzlet lenne.
Az 1946-ban a háború utáni újraépítés keretei között alapított EDF, melynek 100 000 megawatt a kapacitása, bejelentette, hogy a sztrájk ideje alatt 4500 megawatt termelésére fog visszaállni, amely kapacitásának nyolcszázalékát jelenti. A sztrájkolók azzal érvelnek, hogy egy ilyen nehéz időszakban, amikor az olaj ára ilyen magas nem szerencsés az energiaszektort magánosítani, mivel a befektetők folyamatos áremeléseket fognak követelni - írta a Reuters.
A sztrájk a kormány számára nem jön váratlanul, hisz az EDF munkásai idén október 4-én produkálták fennállásuk legnagyobb sztrájkját, amikor is 8300 megawattos termelést produkáltak, kapacitásuk húsz százalék alatt volt. Amikor is az SNCM kompvállalat munkásihoz csatlakoztak, mint ahogy erről az mfor.hu már tudósított.