2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az EVM Háztartásvegyipari és Kozmetikai Zrt. Cinkotai úti telepének bejáratánál a munkavállalókból alakult sztrájkőrség vigyáz arra, hogy további berendezéseket ne vitethessenek ki a tulajdonosok a gyárból - mondta Székely Tamás, a Magyar Vegyipari Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke hétfőn az MTI-nek.

A gyárban 5 tagú sztrájkbizottság alakult, a sztrájkőrségnek viszont mind a száz munkavállaló a tagja.A dolgozók - a szakszervezet segítségével - azt szeretnék elérni, hogy "a fantomizált munkáltató váljon valóságossá" - tette hozzá az elnök. A munkavállalók ugyanis levelet kaptak arról hogy az állásidő január végéről február 28-ig meghosszabbodik, azaz se fizetést, se segélyt addig nem kaphatnak. Székely Tamás beszámolt arról is, hogy hétfőn délelőtt rendőrök jelentek meg a helyszínen, felmérték a helyzetet és távoztak.

A decemberi bért megkapták a munkavállalók, de a januárit még nem. A decemberi kifizetések után sem fizették be vagy utalták át azonban egyebek mellett a járulékokat, az önkéntes nyugdíj- illetve egészségpénztári kötelezettségeket. A Nemzeti Munkaügyi Hivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Igazgatósága a múlt héten megtiltotta a gyár leszerelését, mivel arra nem kértek engedélyt. Az alapvető gépek a helyükön vannak, csak néhány kiszolgáló berendezést szereltek le eddig.

A VDSZ január 29-én jelentette be, hogy a bírósághoz fordul a Munka törvénykönyvében előírt konzultációs folyamat megsértése miatt a rákoskeresztúri EVM Háztartásvegyipari és Kozmetikai Zrt.-nél történtek miatt. A gyár gépeit ugyanis anélkül kezdték leszerelni, hogy erről az ott dolgozó mintegy 100 munkavállalót értesítették volna.

A ceginfo.hu adatai szerint az EVM jegyzett tőkéje 835 millió 950 ezer forint. A tulajdonos pedig - egy korábbi cseh cég után - a GREENLight Budapest Reklámügynökség Kft. A CompLex Céginfó adatai szerint a társaság 2010 és 2012 között 3-3,5 milliárd forint árbevételt ért el. Az üzemi eredménye 2012-ben fordult veszteségbe, 370 millió forinttal. A cég adózott eredménye 2010-ben még 24 millió forint volt, de 2011-ben már 115 millió, 2012-ben pedig 359 millió veszteséget mutatott a mérlegbeszámoló.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!