2p

Az EVM Háztartásvegyipari és Kozmetikai Zrt. Cinkotai úti telepének bejáratánál a munkavállalókból alakult sztrájkőrség vigyáz arra, hogy további berendezéseket ne vitethessenek ki a tulajdonosok a gyárból - mondta Székely Tamás, a Magyar Vegyipari Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke hétfőn az MTI-nek.

A gyárban 5 tagú sztrájkbizottság alakult, a sztrájkőrségnek viszont mind a száz munkavállaló a tagja.A dolgozók - a szakszervezet segítségével - azt szeretnék elérni, hogy "a fantomizált munkáltató váljon valóságossá" - tette hozzá az elnök. A munkavállalók ugyanis levelet kaptak arról hogy az állásidő január végéről február 28-ig meghosszabbodik, azaz se fizetést, se segélyt addig nem kaphatnak. Székely Tamás beszámolt arról is, hogy hétfőn délelőtt rendőrök jelentek meg a helyszínen, felmérték a helyzetet és távoztak.

A decemberi bért megkapták a munkavállalók, de a januárit még nem. A decemberi kifizetések után sem fizették be vagy utalták át azonban egyebek mellett a járulékokat, az önkéntes nyugdíj- illetve egészségpénztári kötelezettségeket. A Nemzeti Munkaügyi Hivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Igazgatósága a múlt héten megtiltotta a gyár leszerelését, mivel arra nem kértek engedélyt. Az alapvető gépek a helyükön vannak, csak néhány kiszolgáló berendezést szereltek le eddig.

A VDSZ január 29-én jelentette be, hogy a bírósághoz fordul a Munka törvénykönyvében előírt konzultációs folyamat megsértése miatt a rákoskeresztúri EVM Háztartásvegyipari és Kozmetikai Zrt.-nél történtek miatt. A gyár gépeit ugyanis anélkül kezdték leszerelni, hogy erről az ott dolgozó mintegy 100 munkavállalót értesítették volna.

A ceginfo.hu adatai szerint az EVM jegyzett tőkéje 835 millió 950 ezer forint. A tulajdonos pedig - egy korábbi cseh cég után - a GREENLight Budapest Reklámügynökség Kft. A CompLex Céginfó adatai szerint a társaság 2010 és 2012 között 3-3,5 milliárd forint árbevételt ért el. Az üzemi eredménye 2012-ben fordult veszteségbe, 370 millió forinttal. A cég adózott eredménye 2010-ben még 24 millió forint volt, de 2011-ben már 115 millió, 2012-ben pedig 359 millió veszteséget mutatott a mérlegbeszámoló.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!