2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A budapesti közép- és nagyvállalatok távközlési döntéshozói szerint a liberalizációt követően, 2002 januártól több cég is ringbe fog szállni a vezetékes közcélú távbeszélő szolgáltatás területén, s ez az árak csökkenésével jár majd.

A budapesti közép- és nagyvállalatok távközlési döntéshozói szerint a liberalizációt követően, 2002 januártól több cég is ringbe fog szállni a vezetékes közcélú távbeszélő szolgáltatás területén, s ez az árak csökkenésével jár majd - közölte a BellResearch az MTI-vel.

A BellResearch magyar piackutató és tanácsadó cégként a telekommunikáció, az informatika és az internet gazdaság területén végez kutatásokat. A BellResearch liberalizációval kapcsolatos felmérése kimutatta: a cégek 34 százalékának véleménye szerint a Vivendi Hungary biztosan belép a hagyományos közcélú távbeszélő szolgáltatás a fővárosi piacára. További 30 százalékuk szerint a PanTel Rt. is, míg 26 százalékuk szerint a jelenleg kábeltelevíziós szolgáltatással foglalkozó UPC Magyarország szintén megjelenik ezen a piacon.

A megkérdezettek 15 százaléka szerint az Antenna Hungária is nyújt majd ilyen szolgáltatást. Ugyanakkor az üzleti kommunikációs piac két jelentős szereplőjének, a Novacomnak és a GTS Magyarországnak a lakossági piacra való lépését csak a megkérdezettek 5-6 százaléka tartotta valószínűnek.

A válaszadók fele, 48 százaléka nem tudott véleményt formálni arról, hogy melyik cég lesz a Matáv első számú versenytársa a hagyományos vezetékes távközlési piacon. Ugyanakkor a megkérdezettek 16 százaléka úgy vélte, hogy Vivendi lesz az első számú versenytárs. További 14 százalék szerint a Pantel, míg a UPC-t a vállalatok döntéshozóinak csupán 9 százaléka nevezte meg várható fő versenytársként.

A megkérdezett vállalatok 75 százaléka a telefonforgalmi díjak általános csökkenését prognosztizálja a liberalizáció után: ezen belül 49 százalékuk szerint a csökkenés mértéke nem lesz jelentős, míg 26 százalékuk jelentős árzuhanást vár. Minden ötödik távközlésért felelős vállalati vezető azon véleményének adott hangot, hogy a liberalizációnak nem lesz árcsökkentő hatása, míg 3 százalékuk úgy vélte, nőni fognak a tarifák. Az átlagosan várt tarifacsökkenés mértéke 19 százalék.

A csökkenést prognosztizáló válaszadók harmada a helyi hívásoknál várja a legnagyobb mértékű tarifacsökkenést, míg a nemzetközi hívások árának mérséklődését 26 százalékuk reméli.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!