A tervek szerint a központ a következő két évben valósulna meg. Jelenleg 4-5 helyszín jöhet szóba - ismertette az elnök-vezérigazgató, hozzátéve: az valószínű, hogy Budapesten vagy a főváros környékén épülhetne meg a központ.
A beruházást részben pénzügyi befektetők bevonásával képzelik el.
Kenyeres István elmondta, hogy decemberben licensz szerződést kötöttek a Veolia nemzetközi vízszolgáltató társasággal, amely a világ első, magán víz- és szennyvízrendszer üzemeltetője.
A szerződés nyomán az Organica is átalakul. Májusra jön létre az Organica Vegyesvállalatok Zrt., amely az Organica Környezettechnológiák Zrt. üzemeltetői, kivitelezői, tervezői üzletágát foglalja magába. Az új cég 150 millió forint jegyzett tőkével jön létre. A vállalat tulajdonosa 25 százalékban az Organica Környezettechnológiák Zrt., 75 százalékban a Veolia.
Kenyeres István szavai szerint a Veolia által fizetett üzletrész és a licenszdíj egy részéből fizették ki a 2005-ben, az MFB-től felvett tőkehitelt, amelynek összege 380 millió forintot tett ki.
Az Organica Környezettechnológiák Zrt.-ben a jövőben így csupán a kutatás-fejlesztés üzletág marad. A cég a világ több pontján is partnereket keres, hogy technológiáját átadva a hagyományos szennyvíztisztításnál 15-25 százalékkal olcsóbb megoldást kínáljanak. Az együttműködéseket a partnerekkel franchise-rendszerben képzelik el - mondta Kenyeres István.
Az elnök-vezérigazgató kifejtette, hogy olyan szennyvíztisztítási megoldást kínálnak, amely a hagyományoshoz képest a biológiai tisztítás sokkal nagyobb spektrumát használja fel, látványra pedig leginkább egy botanikus kerthez hasonlít. Egy 10 ezer lakos ellátására alkalmas tisztítórendszer 300-350 millió forintba kerül.
Az Organica Környezettechnológiák Zrt. tavalyi árbevétele 1,5 milliárd forint volt, ám az új cég idei tervei szerint a forgalom elérheti 3 milliárd forintot is.