1p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A ZTE Kína egyik legnagyobb telkom berendezés-gyártó cégének elnöke, sürgette a protekcionizmust, a hazai cégek védelmét a külföldi versennyel szemben a kínai piacon, értesült a Financial Times.

Hou Weiguo, a ZTE társalapítója és elnöke, úgy tájékoztatta a gazdasági napilapot, hogy Kína sokkal nyitottabb volt a külföldi termékek iránt mint fordítva. A merőben ritka és szokatlan kifakadás a pekingi kormány közbenjárását kéri, és hűen tükrözi a helyi telkomcégek elégedetlenségét a piaccal kapcsolatban. A vállalatok szerint a külföldi cégek meghatározó szereplői a kínai piacnak, az állami szolgáltatók pedig nem részesítik előnyben a lokális érdekeltségű cégeket.

A kormány bármilyen válasza vagy lépése óriási kihatással lehet olyan Kínában leányvállalatot működtető telkom cégekre, mint a Nokia, Lucent és Alcatel. A kínai telkom piacon 2000 óta éves szinten 25 milliárd dollár tőkét ruháznak be, ezzel az egyik legfontosabb felvevőpiac az említett telkom multinacionális cégek számára.

Menedzsment Fórum

Kapcsolódó anyagok:
Egymilliárd dolláros Ericsson beruházás Kínában
A Sagem visszahozta termelését Kínából Győrbe

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!