2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Állandó panasz, hogy a magyar labdarúgók teljesítmény nélkül kapnak óriási pénzeket. A Magyar Labdarúgóliga javaslata alapján a jövőben éles változás lehet ebben a kérdésben.

A Világgazdaság beszámolója szerint a Magyar Labdarúgóliga (MLL) már a bajnokság elején mérsékeltebb összegű megállapodások megkötésére szólította fel a klubokat, annak érdekében, hogy valamennyi csapat számára rendelkezésre álljanak a bajnokság befejezéséig szükséges anyagi források. Ez az MLL-hez beérkezett üzleti tervek szerint a 2003/2004-es szezonban átlag 20 százalékos csökkentést jelent.

Az MLL ráadásul újabb radikális lépésre szánta rá magát: ligaszinten kívánja szabályozni a játékosfizetéseket, egy jelentősen megkurtított alapfizetéssel és egy teljesítményhez kötött, nagyobb arányú mozgó résszel. Ám kérdéses, hogy önmagában ez a radikális lépés meg tudja-e oldani a magyar labdarúgás gazdálkodását feszítő problémákat.

A tervek szerint mindenesetre a 2004 januárjától életbe lépő sporttörvény nem teszi lehetővé, hogy a játékosok egyéni vállalkozóként, cégként rúgják a labdát, és szerződjenek az őket alkalmazó csapatokkal. Az alkalmazotti forma azonban mind a játékos, mind az egyesület számára új és az adókat, járulékokat tekintve anyagilag megterhelőbb megállapodást kíván azoktól az egyesületektől, amelyek jelenleg is forráshiányosak - írja a Világgazdaság.

Ugyancsak a játékosfizetésekhez kapcsolódó kérdés, hogy a leginkább a televíziós közvetítési jogdíjak csökkenéséből Magyarországon jelenleg az elmaradásából fakadó bevételkiesés okozta finanszírozási problémák miképpen oldhatók fel. Nyugat-Európában 1999 óta téma az úgynevezett salary cap, a csapatszintű fizetési bértömeg maximalizálásának bevezethetősége. Az amerikai ligák némelyikében sikeresen alkalmazott rendszer lényege, hogy ligaszinten szabályozzák a csapatok által játékosfizetésekre, -javadalmazásra fordítható összegeket, a csapatbevételek meghatározott százalékában maximalizálva azokat. Ezek alapján, elképzelhető, hogy a rendszer az európai és előbb-utóbb a magyar kluboknál is elterjed, megelőzve a csapatok csődjét – írja a Világgazdaság.

Kapcsolódó anyag
Beckham, Real, Manchester: Hogy működik az európai futball-üzlet


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!