Krane egy interjúban mondta el, hogy véleménye szerint mind a 6,8 millió jegy gazdára fog találni, azt azonban nem jósolta meg, mikor tehetik ki a "Megtelt" táblát a kínai szervezők.
"Minden olimpián van néhány esemény, ami teltházas, de olyan még nem fordult elő, hogy minden versenyszám küzdelmeire elfogytak volna a jegyek" - mondta el Krane. Általában van néhány húzósportág, mint például a kosárlabda, melyre minden jegyet eladnak, ugyanakkor például az öttusa, vagy a kézilabda kevésbé szokott népszerű lenni.
Legutóbb a 2004-es athéni olimpián csak a jegyek mintegy kétharmadát tudták eladni, így sok üres szék marad. Akkor ráadásul mindössze 5,3 millió jegyet bocsátottak ki. Kínában már most is nagy az érdeklődés az olimpia iránt, amihez hozzájárul az ország 1,3 milliárdos népessége, valamint az is, hogy Kína még sosem rendezett ekkora nemzetközi sporteseményt. A jegyek feketepiaca is egyre élénkebb, de ez nem egyedülálló.
A szervezők május elején már arról számoltak be, hogy minden pekingi eseményre elfogytak a belföldön értékesített jegyek, néhány vidéki versenyre, mint például a Shanghaiban rendezendő futballmeccsekre még voltak tikettek.
Az olimpiára összesen kilencmillió jegyet adnak ki, de a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a szponzorok ennek egy részét lefoglalják, így 6,8 millió kerül forgalomba. Legutóbb, amikor az interneten jegyeket árusítottak, egy óra alatt 27 millió kattintást regisztrált az a honlap, ahol jegyeket lehetett foglaltatni.