A Financial Times Deutschland beszámolója szerint a Hapag-Lloydra szemet vetett az Oetker. A társaság korábban is érdekelve volt a szállítmányozási piacon, évtizedek óta az Oetker-csoport egyik meghatározó tagja a Hamburg Süd. A Dél-Amerikába irányuló német teherszállító forgalom 35 százalékát birtokló cég tevékenysége és a Hapag-Lloyd kiválóan kiegészítenék egymást, mivel ez utóbbi kelet-nyugati irányú kereskedelemben bír meghatározó pozícióval.
A TUI számára fontos lenne az értékesítés, mivel a befolyó pénzből szeretné 2 milliárd euró alá szorítani a meglehetősen tetemes adósságállományát. Ugyanakkor nagyon olcsón sem kíván megszabadulni a hajóstársaságtól. A másik érintett fél illetékesei - szól a Financial Times Deutschland riportja - sem akarnak meggondolatlan lépéseket tenni. Az akvizícióra csak akkor kerülhet sor, ha megfelelő árat tudnak kialkudni.
Kapcsolódó anyagok
Tőzsdére viszi hajóstársaságát a TUI
Repülőteret vesz a legnagyobb utazási iroda
Tengerre vágyik az Oetker
Európa legnagyobb utazási vállalkozása, a TUI a közelmúltban döntött, hogy hajózási részlegét leválasztja és az tőzsdére viszi. Most azonban úgy tűnik a börzén kívül is akadna vevő.