Megduplázódhat a francia mobiltársaságok száma ebben az évben, mivel a kormányzat nyolc év óta először engedélyezte, hogy új szolgáltatók jelenjenek meg a piacon.
Az Európa egyik legnagyobb mobilpiacának számító Franciaországban drámai mértékben kiéleződhet a verseny a közeljövőben a virtuális szolgáltatók megjelenésével. A fapados mobiltársaságok a nagyobb szolgáltatók által biztosított hálózat bérlésével alacsonyabb árakat tudnak nyújtani. Elsőként a francia piacon a német Debitel jelenik meg, mely a Vivendi Universalhoz és a Vodafone-hoz tartozó SFR hálózatát használja majd.
A francia mobilpiac liberalizálása követi a brit, a holland és több skandináv államban lezajló hasonló folyamatokat. A legsikeresebb olcsó szolgáltató Európában ezidáig a Virgin Mobile, mely négymillió ügyféllel rendelkezik, és öt évvel ezelőtt indult.
A Debitel után két másik 'fapados' mobilcég is elindulhat: a brit Carphone Warehouse, mely az Orange céggel tárgyal az egyik francia régióban való indulásról, illetve a svéd Tele2. Ez utóbbi eddig Dániában és Hollandiában volt jelen.
A Debitel a legolcsóbb szolgáltató jelenleg Franciaországban: míg a versenytársaknál egy SMS 15 euro cent, addig a német mobiltársaság 9 euro centes SMS-t kínál. A fogyasztóvédő szervezetek üdvözlik a virtuális szolgáltatók betörését az országba, mivel a szöveges üzenetek ára miatt 'nappali rablásnak' keresztelték el a piacot uraló három cég SMS-szolgáltatását.
A Debitel vezérigazgatója, Jean-Pierre Champion szerint a 'fapados' szintű árakkal azokat célozzák meg, akiknek még nincs mobiltelefonjuk, így az etnikai kisebbséghez tartozó, kevésbé tehetős rétegeket. A Debitel mintegy 5 százalékos piaci részesedést tűzött ki célul.
(Menedzsment Fórum)
Terjeszkednek a virtuális mobilszolgáltatók
Megduplázódhat a francia mobilszolgáltatók száma ebben az évben, mivel a kormányzat az elmúlt nyolc év óta először engedélyezte, hogy új szolgáltatók jelenjenek meg a piacon.